Deniz Zeyrek'ten AKP ile HEDEP arasında arka kapı diplomasisi iddiası: Gözümle gördüm arabaya binip gittiler

Deniz Zeyrek'ten AKP ile HEDEP arasında arka kapı diplomasisi iddiası: Gözümle gördüm arabaya binip gittiler
Gazeteci Deniz Zeyrek, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde AKP'li ve HEDEP'li isimlerin temasa geçtiği iddiasında bulundu. Zeyrek, çok üst düzey bir AKP'li isimle, HEDEP'in en tanınan iki ismi arasında buluşma gerçekleştiğini ileri sürdü.

31 Mart'ta yerel seçimleri yaklaştıkça partiler arası mekik diplomasisi de hız kazanıyor. En çok merak edilen partilerin seçimlerde ittifak yapıp yapmayacağı. Gazeteci Deniz Zeyrek'ten bu konuda çok konuşulacak bir iddia gündeme geldi.

Fox TV’de Orta sayfa programında konuşan gazeteci Zeyrek, gözüyle gördüğünü söyleyerek “HEDEP ile AKP arasında arka kapı diplomasisi başladı” dedi.

Zeyrek "Bakmayın Demirtaş'a selam çaktı diye eleştiriyorlar. Ben gözümle gördüm. Çok sözü dinlenen iki yönetici, aynı arabaya bindiler ve iktidardan bir isimle görüşmeye gittiler. AKP'li ismin belirlediği bir mekana gittiler, dışarıda görüştüler" diye konuştu.

Programda konuşan Zeyrek’in iddialarına partilerden herhangi bir açıklama gelmedi.

Zeyrek’in açıklaması şöyle:

“AKP ile HEDEP arasında arka kapı diplomasisi başladı. Gözümle gördüm 2 HEDEP yöneticisi iktidardan bir isimle görüşmeye gitti. HEDEP, güvenmediği için yazılı bir protokol istiyor, AKP tarafı vermek istemiyor. Öyle bir şey olursa, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ'la yaptığı protokol gibi... Devlet Bahçeli o an Cumhur İttifakı'nı terkeder. Çok da samimi bulmuyorum, bir taraftan CHP'yi bununla vurmaya çalışacaksınız, diğer taraftan HEDEP'le görüşmeye yapıp CHP'yi eleştireceksiniz...” (Kısa Dalga)