Destici'den seçim ortağı AKP'ye AB eleştirisi: AB giriş sürecini sonlandıracağını açıklamalılar

Destici'den seçim ortağı AKP'ye AB eleştirisi: AB giriş sürecini sonlandıracağını açıklamalılar

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici "Hükümetimiz, derhal Geri Kabul Anlaşması'ndan çekilip, AB giriş sürecini sonlandıracağını açıklamalıdır" diye konuştu.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) geçen günlerde yayımladığı "2022 Türkiye Raporu"yla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Independent Türkçe'nin derlediği bilgilere göre; "Hükümetimiz, derhal Geri Kabul Anlaşması'ndan çekilip, bu şartlarda AB'ye giriş sürecini önce askıya alıp bir değişiklik olmazsa sonlandıracağını açıklamalıdır" ifadesini kullanan Destici, şunları kaydetti:

"Eğer bir 64 sene daha yerine getirilmeyen taahhüt ve söylemlerle oyalanmak istemiyorsak ülkemizin demografik yapısının bozulması başta olmak üzere sapkın ve bölücü faaliyetleri birçok kaynak ile fonlayan AB'ye girmek için çabalamamızın en büyük zararı yüce Türk milletine olacaktır. Geri Kabul Anlaşması'ndan çekildikten sonra ise Türkiye, batı sınırlarını sığınmacı geçişleri için açmalıdır. AB ve AP'nin Türkiye'ye yönelik bu peşin hükümlü, ön yargılı, adil olmayan tutumlarının ardından AB'ye Türkiye'nin birlik sınırlarının bekçisi olmadığı hatırlatılmalı ve artık bu konuda işbirliği yapılmayacağı bildirilmelidir." (Kısa Dalga)