Diamond Tema'ya soruşturma, yayına erişim engeli talebi

Diamond Tema'ya soruşturma, yayına erişim engeli talebi
Asrın Tok ve Diamond Tema'nın, İslam şeriatını tartıştıkları program hakkında soruşturma açıldı.

Kısa Dalga - Yer6" isimli Youtube kanalında Asrın Tok ve Diamond Tema'nın, İslam şeriatını tartıştıkları program hakkında, " halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama" iddiasıyla soruşturma açıldı.

Erişim engeli talebi

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci şu ifadeleri kullandı: "Yer6 adlı programda Peygamber Efendimize hakaret eden Diamond Tema isimli şahıs hakkında TCK 216/2. ve 3. fıkralarda düzenlenen halkın bir kesimini aşağılama ve dini değerleri aşağılama suçlarından soruşturma başlatıldı. Program hakkında erişim engeli de talep edildi."

Diamond Tema: Algı operasyonu

Diamond Tema ise şu açıklamayı yaptı: "İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira." (Haber Merkezi)

Gündem