Dilan Polat’ın telefon konuşmalarındaki 'grup' detayı ortaya çıktı: Komple sil, hepsini temizle...

Dilan Polat’ın telefon konuşmalarındaki 'grup' detayı ortaya çıktı: Komple sil, hepsini temizle...
Hakkında “Kara para aklama” soruşturması başlatılan ve tutuklanan güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat’ın emniyette verdiği ifadenin ardından şirketlerine baskın yapıldığı dakikalarda yaptığı telefon konuşması da ortaya çıktı.

Kara para aklamakla suçlanan Engin-Dilan Polat, “suç örgütü kurma ve yönetme”, “yasadışı bahis”, “suçtan kaynaklı mal varlığını aklama” ve “vergi usul kanuna muhalefet” suçlarından tutuklandı.

Pazar sabahı cezaevine giren Dilan Polat’ın emniyette verdiği ifade de ortaya çıktı. Dilan Polat’ın verdiği 31 sayfalık ifadede en dikkat çeken bölüm ise şirketlerine polis tarafından baskın yapıldığı an bir çalışanıyla yaptığı konuşma oldu.

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre, ifade tutanağına geçen konuşmada Dilan Polat çalışanı Burcu Gülen’e, “Grupları komple sil temizle hepsini” talimatını veriyor.

Güler’in haberine göre, konuşma şöyle gerçekleşmiş:

"Burcu Gülen: Alo
Dilan Polat: Efendim Burcu
Burcu Gülen: Dilan hanım Cansu’nun telefonunu aldılar galiba
Dilan Polat: Cansu’nun şahsi telefonunu neden alıyorlar ki
Burcu Gülen: Bilmiyorum. ‘Sen buranın nesisin’ dedi. Cansu dedi ki müdürüyüm. Alayım telefonunu dedi. Aldı.
Engin Polat: Cansu telefonunu vermesin ne alakası var.
Burcu Gülen: Aldılar direkt mesajları
Engin Polat: Avukat geliyor. Avukata söylesin.
Burcu Gülen: Dilan hanım bence siz mesajları geri çekin. Biz de hemen çıkalım gruptan silelim. Yönetici siz misiniz? Grubu direkt silin.
Dilan Polat: Grupları komple sil hayatım temizle de sonra hepsini."

Bu konuşmadan yaklaşık 20 dakika sonra Dilan Polat’ın yine çalışanını aradığı ve polislerin hala orada olup olmadığını sorduğu görüldü:

"Dilan Polat: Oradalar mı hala
Burcu Gülen: Evet hala buradalar. Şu an girişte bilgisayarları kontrol ediyorlar.
Dilan Polat: Magazin filan geldi mi?
Burcu Gülen: Magazin yok. Zaten bizim kadınlar magazin gibi Dilan hanım, yani gelmesin de gerek yok bence hepsi çekiyor çünkü.
Dilan Polat: İzin vermeyin.
Burcu Gülen: Avukat ne yaparsalar yapsınlar hiçbir şey yapmayın diyor yani Cansu’nun telefonunu aldırmamış galiba.
Dilan Polat: Almışlar mı?
Burcu Gülen: Hazal’ın da almışlar. Cansu’nun da almışlar. Siz yolda mısınız? Geliyor musunuz?
Dilan Polat: Yoldayım canım"

Konuşma içerikleri okunan Dilan Polat’a silinmesi talimatı verdiği grup mesajlarında hangi konuşmalar olduğunu ve bu talimatı neden verdiği soruldu. Dilan Polat ise, grupta kendi vücuduna ait fotoğraflar olduğunu o yüzden endişelendiğini söyledi. Bahsi geçen grubun Whatsapp grubu olduğunu söyleyen Polat, “Bu bizim öncesi ve sonrası grubumuzdur. İşlem öncesi ve sonrası atılırdı. Benim de orada vücudumun fotoğraflarının olması, ayrıca müşterilerimizin müstehcen görüntülerinin olması sebebiyle endişe ettim. Eşim Engin Polat’ın, ‘Cansu telefonunu vermesin’ şeklindeki görüşmesi bu telefonun şahısların kendi şahsi cep telefonu olmasından ötürü bizimle alakasının olmadığından böyle bir cümle kurmuştur” dedi.

Dilan Polat ifadesinin son kısmında ise, “Biz çalışarak bugünlere geldik. Biz aileyiz, örgüt değiliz” diyerek, “Sosyal medyada hakkımda geçen medya baskısı dolayısıyla iftiralar, yanlış beyanlar yapıldı. Tamamen ticaretimizi yapıp bunu da faturalandırıyoruz. Her şey kayıtlı. Üstümüze sosyal medya baskısından ötürü atılan iftiraları reddediyorum. Ben böyle bir suç oluşumunun içinde olmadım. Gelirim tamamen yasaldır" ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)