Dini nikahlı karısını 4 ay önce bıçaklamıştı, cezaevinden çıkınca bu kez katletti!

Dini nikahlı karısını 4 ay önce bıçaklamıştı, cezaevinden çıkınca bu kez katletti!
Katledilen Fatoş Çetin'in babası, yaşananları "Kapıyı ittim açılmadı. Kızım düştüğünde kafası kapıya gelmiş. Bebeği de üzerinde yatıyordu. Kapıyı iterek açtım. Baktım çocuğumun her tarafı kan içinde. Kucağıma aldığımda ölmüştü" diye anlattı.

Erkek şiddetinin cezasız kalması bir kadının daha hayatına mal oldu. Ümraniye'de Mehmet Dinç, 4 ay önce bıçakladığı karısını bu kez katletti.

Ümraniye Ihlamurkuyu Mahallesi'nde iddiaya göre, Mehmet Dinç, çocuğunun annesi olan imam nikahlı eşi 25 yaşındaki Fatoş Çetin'in yaşadığı gecekonduya gitti.

DHA'nın haberine göre, Çetin'i pencereye çağırıp boğazından ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayan Mehmet Dinç, olay yerinden kaçtı.

Babası yanında bebeği ile kanlar içinde buldu

Dini nikahlı karısını 4 ay önce bıçaklamıştı, cezaevinden çıkınca bu kez katletti!

Sabah saatlerinde kızının kaldığı odaya gelen baba Erdal Çetin, kızını cansız halde, kanlar içinde yerde buldu.

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Fatoş Çetin'in öldüğünü belirledi. Polis ekipleri de olay yerinde çalışma yaptı.

Fatoş Çetin'in cansız bedeni, İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, kaçan saldırgan ise akşam saatlerinde Ataşehir'de yakalandı.

4 ay önce de bıçaklamış, serbest kalmış

Dini nikahlı karısını 4 ay önce bıçaklamıştı, cezaevinden çıkınca bu kez katletti!

Mehmet Dinç'in başka bir kadınla resmi nikahı olduğu ancak boşandığı, bu evlilikten 3 çocuğu olduğu öğrenildi.

Fatoş Çetin'in de imam nikahlı kocası Mehmet Dinç'ten bir çocuğunun olduğu belirtildi.

Mehmet Dinç'in 4 ay önce de Fatoş Çetin'i bıçakla yaraladığı, bir süre cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olduğu öğrenildi.

Öte yandan bıçaklanarak yerde yatan Fatoş Çetin'in çocuğunun, sabaha kadar annesinin yanında kaldığı iddia edildi.

"3-4 ay cezaevinde yattı"

Olayla ilgili konuşan baba Erdal Çetin, şunları söyledi:

"Sabah 09.00 civarıydı. Kalktığımızda eşime, 'kızımı uyandır da kahvaltı yapalım' dedim. Kapıya vurmuş, kapı açılmayınca pencereden odayı kontrol edince kızımın yerde yattığını görmüş. Beni çağırdı. Kapıyı ittim açılmadı. Kızım düştüğünde kafası kapıya gelmiş. Bebeği de üzerinde yatıyordu. Kapıyı iterek açtım. Baktım çocuğumun her tarafı kan içinde. Kucağıma aldığımda ölmüştü.

"Hiçbir şekilde ses duymadım. Bir ses olsa duyardım. Zaten onu sürekli kandırıyordu. Kızım sessiz biriydi. Pencereye çağırmış, tutmuş ve bıçaklamış. 3-4 ay önce yine gelmişti, mutfakta meyve bıçağıyla bıçaklamıştı. Meyve bıçağı kırılmıştı. Biz şikayet edince tutuklandı. 3-4 ay cezaevinde yattı. Kızım ona istemediğini söyleyip gitmesini istiyordu.

"Benim çocuğumu kaçırmıştı, çocuğum onun yanında 1-1.5 sene kaldı. Sonra çocukları oldu. Kızımı evde sopayla, kemerle dövermiş. Kızım, sığınma evine gitmişti. Bu kadar ileriye gideceğini bilemezdik." (Kısa Dalga)