Diyanet TV günlüğü 35 bin TL'den lüks tekne kiraladı

Diyanet TV günlüğü 35 bin TL'den lüks tekne kiraladı

Diyanet TV, Ramazan yayınları dolayısıyla günlük kirası 35 bin lira olan gezinti teknesini bir aylığına kiraladığı ortaya çıktı.

2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı'nın iştiraki olarak kurulan Diyanet TV, üç yılda sermayesini 275 bin TL'den 25 milyon 275 bin TL'ye çıkardı. Vakfın bu sermayenin bir kısmı ile de günlüğü 35 bin Tl olan lüks tekneyi Ramazan yayınları dolayısıyla kiraladığı ortaya çıktı. 

Sözcü Gazetesi'nden Mert Öz'ün haberine göre, Diyanet TV'nin yayıncı şirketi Vakıf Medya'yı yöneten Türkiye Diyanet Vakfı'nın mütevelli heyeti başkanlığı görevini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yürütüyor. Kısa süre önce sermaye artımı ile gündeme gelen Diyanet TV, bu kez ‘lüks teknede Ramazan programı” ile konuşuluyor.

Diyanet TV, Ramazan yayınları dolayısıyla bir aylığına gezinti teknesi kiraladı. Dolmabahçe Camii'nin önünden, İstanbul Boğazı manzaralı Ramazan yayını için teknenin içi stüdyoya çevrildi. 3 saatlik kiralama bedeli 10 bin, günlük kiralama bedeli 35 bin liradan başlayan tekne, bir aylığına kiralandı.


Diyanet'e kiralanan teknenin kaç liradan kiralandığı ticari sır gerekçesiyle açıklanmadı.

TIKLAYIN/Diyanet Vakfı, esnaftan ödenemeyen kiraları faiziyle istedi, icraya verdi

TIKLAYIN/ Diyanet TV sermayesini 25 milyon lira artırdı