Savcılık, Doğan Cüceloğlu soruşturma dosyasını kapattı

Savcılık, Doğan Cüceloğlu soruşturma dosyasını kapattı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Tıp Kurumu’nun "aort yırtılmasına bağlı doğal ölüm” raporu hazırlaması üzerine psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Adli Tıp Kurumu’nun "aort yırtılmasına bağlı doğal ölüm” raporu hazırlaması üzerine psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

Psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu (83), 16 Şubat’ta Beşiktaş Akaretler’deki evinde ölü bulunmuştu. Cüceloğlu’nun ölümüne ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında, evin çevresindeki güvenlik kamera kayıtları incelenmişti. Alınan ifadelerle görüntülerin uyumlu olduğu, şüpheli bir duruma rastlanmadığı belirtilmişti.

Adli Tıp Kurumu da hazırladığı otopsi raporunda ölümün aort yırtılmasına bağlı doğal ölüm olduğu değerlendirmesini yapmıştı. Savcılık, Adli Tıp Kurumu raporunun ardından, araştırılacak bir unsur olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı vererek soruşturmayı kapattı.  

 

Gündem