Doktor sahte, dertleri gerçek: '70'inci hastama bakıyorum, bayılacağım'

Doktor sahte, dertleri gerçek: '70'inci hastama bakıyorum, bayılacağım'

Tekirdağ'daki hastanede kendisini doktor olarak tanıttığı ortaya çıkan kadının, sağlıkçıların bulunduğu WhatsApp grubuna gönderdiği mesajları dikkat çekti.

20 yaşındaki Ayşe Özkiraz, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini pratisyen hekim olarak tanıtıp sahte diplomayla görev yaptığı anlaşılınca tutuklanmıştı.

Özkiraz'ın özel bir üniversitenin sağlık bölümünün WhatsApp grubunda girdiği ameliyatlarla ilgili 6 ay önce bilgi aktardığı ses kayıtları ortaya çıktı.

Özkiraz, sesli mesajında "En uzun ameliyatım 6 buçuk - 7 saat sürüyor. Mideyi tamamen kaburgadan açtığımızda 8 saate kadar uzayabiliyor. 8 saatlik ameliyatlar, vakalar çok nadir. Zaten ortopedi hocamız beyin cerrahisiyle girmiştir bu vakaya. O yüzden sürekli sürekli anlatır. Ben tıp fakültesindeyken 24 saatlik bir ameliyat bile vardı. Tabii bu giriyorsun saatlerce vakada olmuyorsun. Belirli sürelerde ara veriyorsun, kahveni içiyorsun" ifadelerini kullanıyor.

Özkiraz aynı grupta 70'inci hastasına baktığını da belirterek, "Bu halde 70. hastama bakıyorum, bayılacağım. Poldeyim (Poliklinik)" diyor.

Özkiraz, annesinin kalp krizi geçirdiğini iddia ederek "Annem kalp krizi geçirdi. Koroner yoğun bakımda iki kez arest oldu. Bir hekim olarak uyanması için duaya sığınıyorum. Lütfen dualarınız annemle olsun" mesajını paylaşıyor.

Özkiraz'ın gruptakilerden başkası için fitre istediğini de belirterek, "Arkadaşlar merhaba, aranızda fitresini vermek isteyip birilerini bulamayan var ise bana ulaşabilir mi?" mesajı dikkat çekiyor. (DHA)