‘Dört parti olarak ittifakı kuracağız’

‘Dört parti olarak ittifakı kuracağız’
Zafer Partisi, Memleket Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi’nin ittifak çalışmalarında sona gelindi. Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, “Açıklamamızı Anıtkabir’de yapacağız” dedi.

Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve Emek ve Özgürlük İttifakı’nın ardından dördüncü ittifak için de son düzlüğe girildi.

Memleket Partisi, Zafer Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi, uzun istişarelerinin ardından birlikte yol yürüme kararı aldı.

Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre, dördüncü ittifakın duyuru tarihi henüz net değil.

İttifak çalışmalarına dair bilgi veren Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, dört siyasi parti genel başkanlarının önümüzdeki haftalarda yan yana basının karşısına çıkacağını söyledi, “Biz açıklamamızı Anıtkabir’de yapacağız” dedi.

Çok yakın bir süreçte nihai toplantılarını gerçekleştireceklerini belirten Öz, “İsmi ve programının oluşturulmasının ardından açıklama safhasına girilecek” diye konuştu.

Memleket Partisi, Zafer Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi olarak ittifakı kuracaklarını, başka bir siyasi partinin ittifakta yer almadığını söyleyen Öz, “İttifak dikey olarak oluştu. Ama bize bir sürü parti destek veriyor. Yatay olarak büyümemiz gerçekleşiyor. Örneğin Adalet Partisi’ni destekleyen iki üç siyasi parti var. Bu ittifakta yer almayabilirler ama destekleri bizimle. Biz ittifakımızı dört partiyle yapıyoruz. Mutabık kaldık” ifadelerini kullandı.

Politika