Dünya liderlerine danışmanlık yapan Jeremy Rifkin, Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı oldu

Dünya liderlerine danışmanlık yapan Jeremy Rifkin, Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı oldu
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 Aralık'ta yapacağı vizyon toplantısının içeriği belli oldu. Kılıçdaroğlu, 2 yıl önce ilan ettiği, İkinci Yüzyıla Çağrı Manifestosu kapsamında Türkiye için yeni bir yol haritası açıklayacak.

Halk Tv yazarı İsmail Saymaz, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 3 Aralık'ta yapacağı vizyon toplantısının içeriğini yazdı.

Kılıçdaroğlu, 2 yıl önce ilan ettiği, İkinci Yüzyıla Çağrı Manifestosu kapsamında Türkiye için yeni bir yol haritasını açıklayacak. Bu kapsamda, endüstri 4.0 dönüşümünden güncel para politikalarına, istikrarlı büyüme modellerinden kalıcı istihdam önermelerine kadar çok sayıda somut adım ve proje ilan edilecek.

Jeremy Rifkin danışmanlık yapacak

Bu çerçevede, 70 kişilik akademisyen oluşan, İkinci Yüzyıla Çağrı Grubu oluşturuldu. Grubun başına eski Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in de aralarında bulunduğu dünya liderlerine danışmanlık yapan Jeremy Rifkin atandı. 1995'ten bu yana, Wharton School'da ders veren Rifkin, üçüncü endüstriyel devrimin de fikir babası. Rifkin aynı zamanda, CHP liderinin başdanışmanlığına getirildi.

İkinci Yüzyıla Çağrı Grubu içerisinde MIT'den Prof. Dr. Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi'nden Prof. Hakan Kara, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası baş ekonomisti Prof. Refet T. Gürkaynak, Arnold C. Harberger Üniversitesi'nden Prof. Ufuk Akçiğit ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi kurucusu Hacer Foggo yer alıyor.

3 Aralık'ta İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak toplantıda, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Rifkin, Acemoğlu Kara, Gürkaynak, Akçiğit ve Foggo da birer konuşma yapacak.

Gündem