Ebrar Karakurt: 'Tarihi bir başarıya imza attık'

Ebrar Karakurt: 'Tarihi bir başarıya imza attık'
Voleybolcu Ebrar Karakurt, galibiyetle tamamlanan sezonun ardından "Türk kadınını gururla ve onurla temsil edeceğimiz nice yazlarımız olsun" açıklamasını yaptı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyatları Elemeleri'nde oynadığı 7 maçı da kazandı. Sosyal medya hesabından maça dair açıklama yapan takımın smaçörlerinden Ebrar Karakurt, "Oynadığımız 31 maçın 28 ini kazanarak tarihi bir başarıya imza attık" dedi.

'Türk kadınını gururla ve onurla temsil edeceğimiz nice yazlarımız olsun'

Karakurt paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Nereden nasıl başlasam bilemiyorum… Yıllardır hayalini kurduğumuz anların gerçek oluşuna şahit olduk. Mükemmel bir milli takım sezonu geçirdik. Oynadığımız 31 maçın 28 ini kazanarak tarihi bir başarıya imza attık. VNL Şampiyonu olduk, Avrupa Şampiyonu olduk. Bunlarla yetinmeyip 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılım hakkı kazandık. Tüm yaz boyu tek amacımız ay yıldızlı bayrağımızı en yukarıda dalgalandırmak, İstiklal Marşımızı başımız yukarıda gururla okumaktı. Tüm yaz omuz omuza savaştığım takım arkadaşlarıma ve teknik ekibimize teşekkürü borç bilirim. Bizleri destekleyen herkese kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Sizlerle çok daha kolaydı. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN kızları olarak Türk kadınını gururla ve onurla temsil edeceğimiz nice yazlarımız olsun. Voleybol ile kalın" ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)