Elif Şafak'ın 'On Dakika Otuz Sekiz Saniye' kitabı dizi oluyor

Elif Şafak'ın 'On Dakika Otuz Sekiz Saniye' kitabı dizi oluyor
Limon Yapım, ana akıma da çok iddialı bir dizi projesi çekecek. Şirketin yeni dizisi en çok satan kitap listesinin vazgeçilmez yazarı Elif Şafak'ın On Dakika Otuz Sekiz Saniye kitabından yola çıkılarak yazılacak.

On Dakika Otuz Sekiz Saniye dizisi cansız bedeni bir çöp kutusunda bulunan Tekila Leyla'nın sarsıcı hikâyesini anlatacak.

Tekila Leyla'ya hangi kadın yıldızın hayat vereceği merak konusu olurken dizi adını insan bedeninin kalbi durduktan sonra 10 dakika 38 saniye daha kalıcı beyin aktivitesi gösterdiği bulgusundan alıyor. Şimdiden merak uyandıran dizinin detayları önümüzdeki haftalarda netleşecek.

Kitabın girişinde konu şöyle anlatılıyor

Adı Leyla’ydı. İstanbul’un en eski genelevlerini barındıran o meşum sokakta yer alan gülkurusu renkli evde bilinen adıyla Tekila Leyla. Öyle derdi ona arkadaşları, ahbapları ve müşterileri. Öyle derdi ona beş kadim dostu. Hiç istemezdi Leyla kendisinden geçmiş zaman diliminde söz edilmesini. Ama işte kalbi daha az evvel susmuş, soluk alış verişi ise hepten kesilmişti. Şehrin kenarlarında bir çöp kutusuna bırakılmıştı cansız bedeni. Gene de henüz durmamıştı beyni. Çalışıyordu hâlâ. Tastamam on dakika otuz sekiz saniye boyunca… (Kısa Dalga)

Kültür Sanat