Gözaltındaki emekli amiraller perşembe günü adliyeye sevk edilecek

Gözaltındaki emekli amiraller perşembe günü adliyeye sevk edilecek
Gözaltındaki emekli Tümamiral Cem Gürdeniz'in eşi Rengin Gürdeniz, "Perşembe günü ifade vereceklermiş, O güne kadar emniyetteler" açıklamasını yaptı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise gözaltı süresinin kısa tutulmamasına tepki gösterdi.

Montrö bildirisinde imzası bulunan emekli amirallerin perşembe günü savcılığa sevk edilecekleri öğrenildi. Gözaltındaki emekli Tümamiral Cem Gürdeniz'in eşi Rengin Gürdeniz, "Avukatımız biraz evvel görüşmüş, çok iyilermiş, Perşembe günü ifade vereceklermiş, O güne kadar emniyetteler" açıklamasını yaptı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise gözaltı süresinin kısa tutulmamasına tepki gösterdi.

Rengin Gürdeniz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Avukatımız biraz evvel görüşmüş, çok iyilermiş, Perşembe günü ifade vereceklermiş, O güne kadar emniyetteler. (26. Madde) Toplu ifade özgürlüğünün bedeli #CemGürdeniz #AmirallerOnurumuzdur" dedi.

ÖZKOÇ: NEREDE HUKUK REFORMU?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise twitter hesabından, Rengin Gürdeniz'in bu paylaşımını retweet ederek "Nerede hukuk reformu? Nerede kısa ifade süresi? Emekli amirallerimiz perşembe gününe kadar bekletiliyor... YAZIKLAR OLSUN!" dedi.

 

Gündem