Erdoğan'dan kara harekatı mesajı: En kısa sürede tankımızla askerimizle hepsinin kökünü kazıyacağız

Erdoğan'dan kara harekatı mesajı: En kısa sürede tankımızla askerimizle hepsinin kökünü kazıyacağız
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Taksim'deki saldırının ardından gündeme getirdiği kara harekatını bir kez daha dillendirdi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Taksim'deki bombalı saldırının ardından Suriye ve Irak'taki PKK hedeflerinin hava harekatıyla vurulduğunu bildirmişti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ise harekata kara kuvvetlerinin katılmasının da mümkün olduğunu söylemişti.

Erdoğan, bugün de 'Artvin Yusufeli Barajı ve HES, Yeni Bağlantı Yolları ve Tünelleri Yeni Yerleşim Bölgesi Açılış Töreni'nde harekat mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı, "En kısa sürede tankımızla askerimizle bizimle birlikte yürüyen dostlarımızla birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız. Bunu da böyle bilin" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:

* Artık bu saatten sonra bizim için tek bir ölçü vardır, tek bir sınır vardır. Kendi ülkemizin ve vatandaşlarımızın güvenliğidir. Bu nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en meşru hakkımızdır. Kendi güvenlikleri için kilometrelerce öteden gelenler bu hakkımızı anlayışla karşılamalıdır. Irak ve Suriye sınırlarımızın bir kısmında bu güvenlik çizgisini olması gereken yere çektik. halen sınırlarımıza ve vatandaşlarımıza saldırıların devam ettiği yerlerde bu çizgiyi olması gereken yerlere çekmemize kimse mani olamaz.

'Yerlerini biliyoruz'

* Önceki hafta İstanbul'da yaşanan bombalı saldırıya mertçe karşımıza çıkmaya yüreği yetmeyenlerin alçak bir eylemi olarak görüyorum. 6 masumun hayatına mal olan alçak saldırıya cevabımızı Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerini yerle yeksan ederek verdik. Kendilerini en güvende hissettikleri yerde başına yağan bombaları hazmedemeyen terör örgütü sınırlarımızı hedef almıştır. Karkamış'ta vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimizin tek damla kanı dahi boşuna gitmeyecektir. Teröristlerin her birinin kimliğini yerini, sicilini biliyoruz. Bu teröristleri kimlerin himaye ettiğini cesaretlendirdiğini biliyoruz. Sabrımız kifayetsizliğimizden değildir, sabrımız diplomasiye ve ülke olarak bize verilen sözlere sonuna kadar riayet etme sözümüzdendir.

* Buradan, Yusufeli'nden açıkça ilan ediyorum. Biz Suriye sınırlarımızın güvenliğe kavuşturulması için yaptığımız anlaşmaya riayet ederek üzerimize düşeni yerine getirdik. Türkiye'yi harf oyunlarıyla, terör örgütünün ismini değiştirerek, teröristlerin yanında kendi askerleriyle görüntü vererek oyalayacaklarını sananlar için yolun sonu gelmiştir." (Kısa Dalga)

Gündem