Engin Altay: 'CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu' algısı artık oturdu

Engin Altay: 'CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu' algısı artık oturdu

CHP'nin İstanbul Maltepe'deki ‘Milletin Sesi’ mitinginde konuşan CHP’li Engin Altay, "CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul Maltepe’de gerçekleşen ‘Milletin Sesi’ mitinginde yaptığı açıklamada, "Eskiden gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu deniyordu, o 'gönlümüzün' kısmı biraz kalktı. Artık CHP'liler, yöneticiler, yetkililer bizler; CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu" diye konuştu.

Altay, miting alanında Halk TV'ye yaptığı açıklamada, "Genel başkanımız uzun yıllardır bir birikim içinde. Türkiye'nin sorunlarına çözüm noktasında CHP'nin ve kendisinin ne kadar kararlı olduğunu kamuoyu ve milletle paylaşacak. Çözüm noktasında önemli mesajlar verecek sorunları zaten vatandaş yaşıyor. CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun söyleyip de yapamayacağı hiçbir şey yok. Taahhütleri, vaatleri yerine getireceğini ifade edecek ve şüphesiz bir yetki isteyecek" ifadelerini kullandı.

CHP'NİN ADAYI KILIÇDAROĞLU MU OLACAK?

Altay, alandaki kalabalığa işaret ederek, şöyle devam etti: "Şu tablo biraz onu gösteriyor. Eskiden şöyle deniyordu; 'Bizim gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu'. Gönlümüzün kısmı biraz kalktı. Artık CHP'liler, parti yöneticileri, parti yetkilileri, bizler, altılı masayı demiyorum saygısızlık etmek istemem, CHP'nin adayı sayın Kılıçdaroğlu'dur gibi bir algı artık oturdu."

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da Elazığ'da yaptığı açıklamada, "Partimizin Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu ülkenin cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı olarak bu ülkenin yönetimine talip olacağız ve bu ülkeyi yöneteceğiz" ifadelerini kullanmıştı.