CHP Grup Başkanvekili Özkoç: "Erdoğan'ın videolarını yayınlayacağım, Öcalan'ı, Kandil'i muhatap alan tek genel başkandır"

CHP Grup Başkanvekili Özkoç: "Erdoğan'ın videolarını yayınlayacağım, Öcalan'ı, Kandil'i muhatap alan tek genel başkandır"
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, " Erdoğan'ın 'Biz izin verdik PKK’nın girmesine’ dediği videoları yayınlayacağım… Kandil’i muhatap alan tek siyasi parti genel başkanı kendisidir. Kandil’e milletvekili gönderen siyasi parti genel başkanı kendisidir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın terörle mücadele konusunda CHP’yi suçlamasına karşı “Erdoğan'ın ‘Biz izin verdik PKK’nın girmesine’ dediği videoları yayınlayacağım… Kandil’i muhatap alan tek siyasi parti Genel Başkanı kendisidir. Kandil’e milletvekili gönderen siyasi parti Genel Başkanı kendisidir” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özkoç’un konuşmasından satır başları şöyle:

"Aynı zamanda başkomutan"

"Anayasamıza göre cumhurbaşkanı aynı zamanda başkomutan olarak anılıyor. Bundan beş buçuk yıl önce asker, polis ve sivil olmak üzere 13 tane vatandaşımız bölücü terör örgütü PKK tarafından rehin alındı. Beş buçuk yıldan beri CHP milletvekili arkadaşlarımız ve Genel Başkanı’mızın bütün uğraşılarına rağmen başta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kulaklarını tıkadılar, görmediler, duymadılar. Beş buçuk yıl aradan sonra Gara’da bir operasyon yapma kararı alındı. AKP’nin Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı olarak da Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, Gara’ya yapılacak operasyonu günler öncesinden ifşa etti. ‘Müjde vereceğim size’ dedi. 13 arkadaşımızdan daha kıymetli olan kendisi ve kendi iktidarı olduğu için siyasetine alet etmek istedi. Nihayet operasyon yapıldı. Operasyonu silahlı kuvvetlerimiz, terör kimliği bulunan unsurları etkisiz hale getirmek için yapar, rehin tutulan kardeşlerimizin kurtarılması için yapar. İkisi için yaptık olmaz. İlk önce rehineleri kurtarmanın yolunu bulursun sonra oradaki unsurları etkisiz hale getirmenin yolunu bulursun. Sen hayatın boyunca bir kere bile cumhurbaşkanlığı yapmadığın için hep aklın AKP Genel Başkanı olarak davranmak olduğu için ifşa ettin. Oraya bir operasyon yapıldı. Üç evladımız operasyonu gerçekleştirirken şehit düştüler. Bunun karşılığında rehin tutulan kardeşlerimizi kurtarsaydık, o üç evladımız vatan millet için şehadet şerbetini içtiler, bağrımıza basardık. Başta 13 kardeşimizden oraya taarruza geçen askerlerimizin hayatı ifşadan dolayı tehlikeye atıldı. Generaller, askerlerine ‘evladım’ diye hitap ederler. Anne babalar asker ocağına evlatlarını emanet eder.

Bir insanın yüzü hiç mi kızarmaz? Terör örgütü Abdullah Öcalan’ı muhatap alan Türkiye’deki tek Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Muhatap aldığını söyleyen, bir dahaki haftalarda o videoları çıkartacağım, bizzat kendi ağzından söylediği o videoları yayınlayacağım. ‘PKK terör örgütü bizim zamanımızda güçlenmiştir, ‘Biz izin verdik PKK’nın girmesine’ dediği videoları yayınlayacağım… Kandil’i muhatap alan tek siyasi parti Genel Başkanı kendisidir. Kandil’e milletvekili gönderen siyasi parti Genel Başkanı kendisidir.…  Milletin gözünün içine baka baka ‘uzaya gideceğiz’ diyor. Meğer gideceği yer Gara imiş. Bunu ifşa ediyor, söylüyor. ‘Müjde vereceğim’ diyor. Operasyon tamamıyla başarısız oluyor. Çünkü bir rehine kurtarma operasyonu olarak düzenlenmiyor. Ondan sonra yaşadığımız malum görüntülere tüm Türkiye şahit oluyor."

(ANKA)

Gündem