Erdoğan, başörtüsü için referanduma gitmekten vazgeçti: Temel hak ve özgürlükler referandum konusu olamaz

Erdoğan, başörtüsü için referanduma gitmekten vazgeçti: Temel hak ve özgürlükler referandum konusu olamaz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Her kim Türkiye'yi terörle, uyuşturucu kaçakçılarıyla aynı fotoğrafın içine sokuyorsa, Her kim Türkiye'yi terörle, uyuşturucu kaçakçılarıyla aynı fotoğrafın içine sokuyorsa, yaptığı iş beşinci kol faaliyetidir. Bu sinsi oyunu bir kez daha bozacağız". Bu sinsi oyunu bir kez daha bozacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 saat 30 dakika süren kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"-Seçimlerden önce kamuoyunun karşısına Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun şekilde çıkmayı planlıyoruz. 2023 hedefleriyle buluşturduğumuz gibi Türkiye Yüzyılı programına kavuşturmayı hedefliyoruz. Yüzünü doğruya doğru dönen herkesi heyecanlandırdığına inanıyorum.

-Milletimiz için TOGG önemli sembol haline gelmiştir. Sadece bir firma, marka, üretim tesisinin değil top yekün 85 milyonun başarısı olarak görülmektedir. Hala yapılan işleri itibarsızlaştırmaya çalışan zihniyetin umutsuz çırpınışlarını da ibretle takip ediyoruz.

-Polis ve hükümetimize iftira atanların sinsi niyetlerle hareket ettiklerinin altını çizmek istiyorum. Her kim Türkiye'yi terörle, uyuşturucu kaçakçılarıyla aynı fotoğrafın içine sokuyorsa, yaptığı iş beşinci kol faaliyetidir. Bu sinsi oyunu bir kez daha bozacağız.

Geçtiğimiz cumartesi günü Gaziantep'te vatandaşlarımızla kucaklaştık. Resmi rakamla 75 bin kişinin katıldığı mitingimiz kardeşlerimizin 2023'e nasıl hazırlandığının en güzel ifadesiydi.

-Korkaklar, kendi insanlarının düşüncelerine kelepçe vurmak ister. Biz korkaklarla mücadele ederek yasakları ortadan kaldırarak Türkiye'yi bugünlere getirdik.

-Hayatın idamesi için gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlarımıza kapsamlı yardımlarımız devam ediyor. Türkiye aile desteği programı kapsamında 2,5 milyon vatandaşa 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

Geçtiğimiz hafta başörtüsü serbestliğini içeren teklifimiz mecliste grubu bulunan partililerle görüşüldü. Eğer uzlaşma sağlanamazsa, Cumhur İttifakı olarak teklifi meclise getireceğiz. Temel hak ve özgürlükler referandum konusu olamaz. '' (Kısa Dalga)

Politika