Erdoğan: Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor

Erdoğan: Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor

Toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: "Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Eyüpsultan Meydanı’nda 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Erdoğan daha sonra Eyüp Sultan Türbesi’nde Dua Ve Hamam Müzesini gezdi.

Açılış töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

'HOBİ OLARAK GÖRENLERİN TAKDİRİNİ SİZE BIRAKIYORUZ'

"Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor. Bizler de görüyorsunuz bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Emek vermek, vakit vermek, kendini şehrine ve insanlarına adamak gerekir. Bizim nazarımızda belediye başkanlığı bu anlayışla yapılır. Bu işi hobi olarak görenlerin takdirini sizlere bırakıyoruz. İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği gibi ihmal edenleri tarihe gömmeyi çok iyi bilir.

'TÜRKİYE VATANDAŞLARINI EN İYİ ŞEKİLDE KORUDU'

Dünyamız salgınla başlayıp savaşla süren, enerji ve gıda kriziyle tırmanan bir dönemden geçiyor. Türkiye sıkıntılı bu dönemin her aşamasında kendi vatandaşlarını en iyi şekilde korudu. Yeni küresel yönetim ve ekonomi sisteminin lider ülke hedefine adım adım ilerlemeyi sürdürüyoruz. Ödediğimiz bedeller de var.

'STRATEJİK KONUMUMUZ GÜÇLENDİ'

Ukrayna-Rusya savaşı küresel emtia fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle enflasyonda dalgalanmaya yol açarken, stratejik konumumuz güçlendi. Küresel üretim ve tedarik sisteminde yaşanan sıkıntılar ekonomi programının doğruluğunu teyit etti. Biraz sonra Dolmabahçe'de BM Genel Sekreteri'nin de katılımıyla Rusya-Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla tarım koridoruyla alakalı sıkıntıları aşarak imzalar atılacak. Bu imzalarla dünyaya müjdeyi vereceğiz.

'BİRAZ DAHA SABIR'

Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı. Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye'yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum.

'EN BÜYÜK 10 EKONOMİ ARASINA YÜKSELECEĞİZ'

Hazımsızlar yeni oyunlar, tuzaklar peşinde koşuyor. Şimdi 6'lı masa kurmuşlar. Masanın altındakiyle yedi. 2023'te kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Allah'ın yardımı, milletimizin desteğiyle 2023 imtihanından da alnımızın akıyla çıkarak, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına yükselterek bu menzile ulaşacağız. Eyüpsultan'ın yanımızda olması bizi daha güçlü kılacaktır." (Kısa Dalga)