Erdoğan'ın hedefinde yine sosyal medya var: Dijital terör devletin güvenliğini tehdit ediyor

Erdoğan'ın hedefinde yine sosyal medya var: Dijital terör devletin güvenliğini tehdit ediyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyayı hedef alarak, “Dijital faşizm, demokrasi ve özgürlüklere, dijital terör ise doğrudan devletin güvenliğine yönelik tehdit oluşturuyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi'ne video mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde sosyal medya vardı.

“Bilhassa sosyal medyanın günlük hayatımızda artan etkisi sebebiyle daha önce karşılaşmadığımız sorunlarla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bilgi kirliliği ve dezenformasyon içinde bulunduğumuz dönemin en fazla öne çıkan iki meydan okumasıdır” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Dijital zorbalar, çocuklar başta olmak üzere toplumun korumasız kesimlerini tehdit ederken dijital faşizm, demokrasi ve özgürlüklere, dijital terör ise doğrudan devletin güvenliğine yönelik tehdit oluşturuyor. Devletlerarası gerilim ve rekabette de dijital mecraların büyük psikolojik harekât unsuru olarak daha sık kullanılmaya başlandığını görüyoruz.”

“Türkiye dünyada üretilmiş ve maksatlı yalan habere en fazla maruz kalan ülkelerden birisi olduğunu” savunan Erdoğan, “DEAŞ, FETÖ ve PKK başta olmak üzere eli kanlı terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz haklı mücadele sırasında yaşanan ikiyüzlülükler bu çarpıcı gerçeği defalarca ortaya koymuştur. Son olarak İstiklal Caddesi'ndeki terör eylemi sonrasında şahit olduğumuz kimi uluslararası basın kuruluşunun haber dili adeta faillerin ekmeğine yağ sürmüştür. Objektif haber verme yerine Türkiye ile hesaplaşmayı amaçlayan bu tür yaklaşımların artık terk edilmesi gerektiğini her fırsatta ve platformda ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dezenformasyonla mücadele iddiasıyla çıkarılan ve Ekim ayında yürürlüğe giren sansür yasasını da savundu, “Yalanın ve çarpıtmanın iletişim kanallarını zehirlediği bir denklemde temiz ve açık iletişim anlayışından taviz vermeyeceğimizi bir kez daha gösterdik” dedi. (Kısa Dalga)

Gündem