Erdoğan, 'Gereğini yapıyor' demişti, Ahmet Hakan'dan yanıt geldi

Erdoğan, 'Gereğini yapıyor' demişti, Ahmet Hakan'dan yanıt geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Vallahi Abdülkadir Bey köşenden gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor..." sözlerine, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan köşesinden yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kanal D - CNN Türk ortak yayınına katılıp gündemi değerlendirdi. Erdoğan, Ahmet Hakan, Hande Fırat, Zafer Şahin ve Abdulkadir Selvi'nin sorularını yanıtladı. Yayındaki bir diyalog gündeme damgasını vurdu.

Program sırasında Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'nin "Muhalefet şehir hastaneleri konusunda eleştiri yöneltiyordu, şimdi kesildi, nasıl açıklıyorsunuz?" sözleri üzerin Erdoğan, "Vallahi Abdülkadir Bey köşenden gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor..." dedi.

Sosyal medyada da çok konuşulan bu diyalogun ardından Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Hep gereğini yaptım, yaparım, yapacağım" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Erdoğan'ın 'şaka' yaptığını savunan Hakan, "Bir şakanın bu kadar büyütüleceğini, üzerinde tepinileceğini, dallandırılıp budaklandırılacağını düşünmediğim için... Program sırasında konuyla ilgili bir şey deme gereğini duymadım. Baktım gördüm ki onlar durmamışlar. Tepinmişler Allah tepinmişler. Küfürler, hakaretler, iftiralar falan. Muhalefete yönelik eleştirilerim, çoğunlukla yapıcı eleştirilerdir. Yazı hayatıma başladığım ilk günden bugüne kadar... İnanmadığım tek bir harfi bile yazmadım. Ben hep vicdanımın gereğini yaptım, yaparım, yapıyorum, yapacağım. Vicdanımın gereğine dayanarak yazdıklarımın kimin işine yaradığını zerre kadar umursamadım, umursamıyorum, umursamayacağım" dedi.