Erdoğan: Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın

Erdoğan: Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te "Aile konusunu anayasal zemine oturtalım. Güçlü aile güçlü milletleri doğurur. Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın. Zayıf aile, güçlü milleti de zayıflatır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te Panaroma 25 Aralık Müzesi'nde gerçekleştirilen 'Kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda' programına katıldı.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan satır başları şöyle:

"GAZİRAY: Gaziray'ın açılışını yaptık. Gazirayla birlikte Gaziantep çok çok önemli bir esere sahip oldu. Iraklar artık yakın oldu. Gaziantep, Gaziray ile raylı sistemle çok önemli bir zenginliğe sahip oldu.

ANTEP REFAHIN SEMBOLÜ: Gaziantep'in başını çeken şu andaki Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Borsa Başkanı ile toplantı yaptık. 10 milyar doları bulan ihracat skalası ile hedefi yükseltmişler, daha büyük hedefleri var, ayda bir milyar dolar hedefini kendilerine vermiştik. Onlar da bunu kendilerine hedef olarak belirlediler. Yılda 12 milyar dolar ile Ankara'yı geçmiş durumda, daha da ileri konuma ulaşacak. Burası refahın sembolü haline gelmiş bir şehir konumunda. 2 üniversitesi ile sağa sola latifesini de yapıyor. Yıllardır mazlumlara ve mağdurlara kucak açan Gaziantep'in verdiği insanlık dersinin tarifi mümkün değildir. Kadın hareketi noktasında da Fatma Hanım da buradaki hanım kardeşlerimize örnek teşkil etmesi bakımından başarılı. Anayasadan yasalara kadar hukuki zeminde yaptığımız reformlarla kadınlarımızı güçlendirirken aslında ülkemizin potansiyelini de büyütüyoruz.

ANAYASA'DA AİLE DÜZENLEMESİ: Şu anda bizim aile konusunda bir adım atıyoruz. Yasal düzenleme muhalefetin önümüze geldiği dönemde biz yasal düzenlemeyi samimi bulmadığımız için bu işi anayasal düzenlemeye taşıyalım, olayı başörtüsü olayından çıkartarak bunun yanında aile konusunu da anayasal zemine oturtmak suretiyle ailede herhangi bir sıkıntıya fırsat vermeyecek şekilde aile kavramını buraya yerleştirelim. Muhalefet herhalde bundan endişe etmiş. Sayın Başkan aile kavramı ile ne demek istiyor? Burada endişe edilecek bir şey yok. Güçlü aile güçlü milletleri doğurur. Zayıf aile güçlü milleti zayıflatır. Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın. Teklifini vermeye hazırlandığımız son anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza ve insan fıtratına yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız." (Kısa Dalga)

Politika