Erdoğan, Hüseyin Gazi Cemevi'nde muharrem iftarına katıldı

Erdoğan, Hüseyin Gazi Cemevi'nde muharrem iftarına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu, Fuat Oktay ve Mehmet Nuri Ersoy'la birlikte Hüseyin Gazi Cemevi'nde muharrem iftarına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da; Hüseyin Gazi Cemevi’nde Alevi ve Bektaşi derneklerinin temsilcileriyle bir araya geldi ve Muharrem ayı iftarına katıldı.

Erdoğan, AKP MYK toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret etti. Ardından cemevindeki muharrem iftarına katıldı.

erdogan-cemevi.jpg

DERNEK AÇIKLAMASINDA 'DAYATMACI ZİYARET' DENİLMİŞTİ

Ziyaret öncesi Hüseyin Gazi Derneği Yönetim Kurulu bir açıklama yaparak programdan haberlerinin olmadığını duyurmuştu: "Bu ziyaret programı Hüseyin Gazi Vakıf Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız’ın kişisel inisiyatifi ile organize edilmiştir. Ziyaret sürecinden ne Vakıf Kurucular Kurulu'nun ne dernek Yönetim Kurulu'nun ne de Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dernek Başkanımız Melih Hız’ın bilgisi bulunmaktadır.

cemevi-erdogan.jpg

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı her yeri ziyaret edebilir. Ancak bu ziyaretin dayatma şeklinde olmaması beklenir. Dayatma ziyaret sırasında ismi alınan 4 Vakıf yöneticisi dışında kimsenin ziyarette bulunamayacağını da içeriyor. Dergâhımıza ziyarete gelenlerin dergâh adabına uyarak, dinlemeye, anlamaya, bir olmaya gelmesini beklerdik. Bu şekilde oldu bitti ile gerçekleştirilen dayatmacı bir ziyaret kabul edilemez." (Kısa Dalga)