Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Nerelere gittiğinin farkında mısın?'

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Nerelere gittiğinin farkında mısın?'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yurt dışı gezilerini hedef alarak "Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi Düyûn-ı Umûmiye'lerden, biz de IMF görünümlü kenelerden kurtardık" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı'nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

"Sordum, şu anda İstasyon Meydanı'nda ne kadar Antepli var? Resmi rakam verdiler, şu an itibarıyla 60 bin. Gelişler devam ediyor dediler. Köken, inanç, meşrep farklılıkları üzerinden bölünmek, parçalanmak, kamplaşmak felaketimizdir. Hakkın ve hakikatin rotasından asla sapmadan mücadeleyi yürütmek mecburiyetindeyiz.

Gaziantep, Türkiye Yüzyılı'nı birlikte inşa etmeye hazır mıyız? 2023'te güvenli, huzurlu, müreffeh Türkiye için seferber olmaya hazır mıyız? Evlatlarımıza bırakacağımız en değerli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkmaya hazır mıyız? Türkiye düşmanlarının heveslerini bir kez daha kursaklarında bırakmaya hazır mıyız?

"YA SEN NE YAPIYORSUN?"

Birileri kıta kıta geziyor. ABD olmadı İngiltere, İngiltere olmadı Almanya. Sanırsanız ki ülkenin hayrına iş yapacak. Yediğim hamburgerden başka anlatamadığı bir şey yok ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı. Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi Düyûn-ı Umûmiye'lerden, biz de IMF görünümlü kenelerden kurtardık.

"ARTIK BİZİM IMF'YLE HERHANGİ BİR İŞİMİZ YOK"

Bu kardeşiniz IMF ile kapıları kapattı mı? Artık bizim IMF'yle herhangi bir işimiz yok. CHP, IMF'in temsilcileriyle İstanbul'da bir araya geldi. Bizim onlarla işimiz yok. Biz kendimize yeteriz. Gücümüz var. Artık o kapılarda işimiz yok. Şimdi bu zat ülkemizi aynı fasit daireye sokmak için dört dolanıyor. Bu zatın gece yarıları yayınladığı her video, kürsülerdeki her konuşma, her provokasyon Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor.

"BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ"

Aklı başında kim ülkenin kapanmış yarasını açar? Aklı başında kim uyuşturucu ile ülkesini zikreder? Kim mahkemelerde hakimlerin üzerine yürür? Bu şaşırmış. Nereye gittiğinin farkında değil. Şimdi yargıdayız, bunların hesabını soracağız. Bunlar proje ürünü hamlelerdir, bunlar da proje ürünü elemanlardır. Şimdi aynı bedelleri önümüze getirmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Bunlarda öyle bir tıyniyet var ki hem ülkeyi kana bulayanları sırtlarına taşırlar, hem de aynı ithamla ülkeyi kaşırlar. Partilerinin Cumhuriyet'le yaşıt olduğunu söylerler ama Cumhuriyet'e faydaları yoktur. Belediyelerde bunu yaptılar. Şimdi aynı projeyi hükümet seviyesinde işletmenin peşindeler. Yapamayacaklar. Milletimiz geçtiğimiz 15 seçimde olduğu gibi 2023'te de bu oyunu bozar." (Kısa Dalga)

Politika