Erdoğan, Orgeneral Avsever'i 'geçici' olarak Genelkurmay Başkanlığı'na atadı

Erdoğan, Orgeneral Avsever'i 'geçici' olarak Genelkurmay Başkanlığı'na atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kabine'de Milli Savunma Bakanı olan Yaşar Güler’in yerine; Kara Kuvvetleri Komutanı Musa Avsever 'yeni bir isim atanıncaya kadar' Genelkurmay Başkanı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kabine'yi belirlemesinin ardından bürokrasi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nde boşalan koltuklara da atamalar yapmaya başladı.

Erdoğan, Yaşar Güler’i Milli Savunma Bakanı olarak ataması nedeniyle boş kalan Genelkurmay Başkanlığı'na 'geçici' bir görevlendirme yaptı.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, mevcut görevi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirildi.

Atama kararını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yduyurdu: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler’i Milli Savunma Bakanı olarak atamış olması sebebiyle, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever mevcut görevi uhdesinde kalmak suretiyle yerine bir isim atanıncaya kadar Genelkurmay Başkanı olarak görevlendirilmiştir.