Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız konu başlıkları çok

Erdoğan: Özgür Özel'e kapımız açık, ele alacağımız konu başlıkları çok
Erdoğan kendisine 'birlikte çalışma' çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e cevap verdi: CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz."

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan kendisine 'birlikte çalışma' çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e cevap verdi.

"CHP'nin Genel Başkanı Sayın Özel'e kapımız açık" diyen Erdoğan şöyle devam etti: "Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz."

"Bağdat ziyaretimizin ardından Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz"

Irak'ın başkenti Bağdat'a yapacağı ziyareti değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi.

Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız.

Bir de Türkiye’ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor."

"Putin'in Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi"

Erdoğan, kendisine yöneltilen "Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in bir ziyareti söz konusuydu, tarih netleşti mi?" sorusunu da "Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir" şeklinde cevaplandırdı.

"Sayın Özel’e kapımız açık"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun "CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?" sorusuna verdiği yanıtta "CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz" ifadelerini kullandı.

"Öğretmen atamaları fazla uzamayacak"

Öğretmen ataması sorusunu yanıtlayan Erdoğan, "Öğretmen atamaları fazla uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor" bilgisini paylaştı. (Kısa Dalga)

Politika