Erdoğan: Reform hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi

Erdoğan: Reform hazırlıklarımız kamuoyuna sunma aşamasına geldi
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Ekonomide ve hukukta atacağımız reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız, kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir'' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Ekonomide ve hukukta atacağımız reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız, kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir'' dedi.

Erdoğan, AKP 7. Olağan Düzce, Çorum, Amasya, Bartın ve Karabük İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı. Salgın nedeniyle kongrelere canlı bağlantıyla katıldığını ifade eden Erdoğan, bundan memnun olmadığını söyledi. Erdoğan, "İçinden geçtiğimiz kritik dönemde başka bir çare olmadığı için süreci bu şekilden nihayete erdireceğiz. En kısa sürede vatandaşlarımızla ve teşkilatımızla kucaklaşmayı diliyoruz" ifadelerini kullandı.

AKP teşkilatlarının geçen yıl 1 milyon yeni üye kaydı yaptığını belirten Erdoğan, bundan da büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi. "AK Parti'nin yolu milletin yolu, davası milletin davası, gücü milletin gücüdür" diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bizler seferle mükellef kadrolar olarak samimiyetle çalıştıkça Rabb'im bize nice zaferleri nasip etmiştir. İnşallah bundan sonra da edecektir. AK Parti Türkiye'nin sadece 18 yılının değil inşallah geleceğinin de partisidir. Türkiye'yi 2023 hedefleriyle biz buluşturacağız. Cumhur İttifakı ile birlikte hep daha ileriye gideceğiz, daha büyük projelere imza atacağız. Ülkemizi demokraside, ekonomide muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle mücadele ettik. Önümüze çıkartılan engelleri asla unutmadık, unutmayacağız. FETÖ'nün milli iradeyi esir almak için orduya kadar gözbebeği kurumları kullanarak giriştiği saldırıları da bunların borazanlığını yapanları da hep hatırlayacağız. Siz her projemizi eleştirenlere bakmayın, hayata geçen her projeden onlar da yararlanıyor."

"Kokuşmuş zihniyet"

Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal güvenliğe kadar Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılandan 5 katını, 10 katını hayata geçirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Milletimiz istemezükçülüğü hayat biçimi haline getirenlerin gerçek yüzünü bildiği için 18 yıldır hiçbirine itibar etmiyor" dedi. Erdoğan, şöyle devam etti:

"Salgın krizi sağlık altyapımızın, depremler afet altyapımızın, eğitim teknolojileri altyapımızın gücünü göstermiştir. Uluslararası alanda sözü dinlenmeyen bir ülkeden taraf olduğu her konuda süreçleri değiştiren bir ülke konumuna yükseldik. Vizyonu olan tek parti AK Parti'dir, Cumhur İttifakı'dır. Diğerleri yalanlarla siyaset yapıyormuş gibi görünerek vakit öldürüyor. Daha kendi partisinin içindeki tacizlerin, tecavüzlerin hesabını veremeyenlerin bu ülkenin yönetimine talip olmaları kara mizah örneğidir. Bu kokuşmuş zihniyetten ülkeye ve millete hayır gelmez." 

Reform mesajı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomi ve hukuk alanındaki reform hazırlıklarını kamuoyuyla paylaşma aşamasına geldiklerini anlatırken de "Şu ana kadar duyduğumuz tek taahhütleri Türkiye'yi 18 yıl öncesine geri götürmek olanlara cevabımızı, ülkemizin önüne çeyrek asırlık, yarım asırlık, bir asırlık vizyon koyarak vereceğiz. Reform gündemimizi oluşturmaya başladık. Ekonomide ve hukukta atacağımız reform adımlarıyla ilgili hazırlıklarımız, kamuoyuna sunma aşamasına gelmiştir. Biz kendi hedeflerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz." diye konuştu. (ANKA)

 

 

 Gündem