Erdoğan süreci takip ediyormuş... Süleyman Soylu’nun Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e açtığı telefonun arka planı...

Erdoğan süreci takip ediyormuş... Süleyman Soylu’nun Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e açtığı telefonun arka planı...
Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’i arayarak, "çocukların sorununu çözsün" dediğini yazdı.

Türkiye gündeminden düşmeyen ve kamuoyunda "Fatih Terim Fonu" olarak bilinen yüksek faizli döviz bazlı fon olayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’i aradığı ortaya çıktı.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın aktardığına göre, “Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Muslera, nisan ayında Erdoğan'dan randevu istedi. Erdoğan, İstanbul Havalimanı konuk evinde futbolcuları ağırladı.”

"İsterlerse bir gün içinde kapatırlar"

Erdoğan’ın yanında dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da olduğunu belirten Saymaz devamını şöyle aktardı:

“Görüşme yaklaşık yarım saat sürdü. Erdoğan, görüşmede, ‘Bu olay nedir? Paraları nerede ve kime verdiniz?’ diye sordu. Üç futbolcu yaşadıklarını anlattı. Erdoğan, dinledikten sonra Soylu'ya dönerek ‘Olaya bir bakın. Hakan Ateş'e söyle, bu işi çözsün. Başka konular da oldu. Lafımızı dinlemediler. Gereken uyarıları yapın. İsterlerse bir gün içinde kapatırlar.’ Soylu, görüşme sonrası Ateş'i aradı. Futbolcularla Beştepe arasındaki trafiğin halen sürdüğü ve Erdoğan'ın meseleyi takip ettiği ifade ediliyor.” (Kısa Dalga)

Gündem