Erdoğan: Urfa seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz

Erdoğan: Urfa seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Urfa'da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "İktidara giden yolu benim dili dualı Urfalı kardeşlerimin yerine Londra'da arayanlar bu şehrin temsil ettiği manayı anlayamaz. Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Şanlıurfa Genişletilmiş İl Danışması Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Burası sadece seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz"

"CHP ve şürekası Ankara'da siyasetçilik oynarken biz tüm Türkiye'yi dolaşıyoruz. Abide Kavşağı'ndaki toplu açılış törenimizde Urfalı kardeşlerimizin de şahsımıza karşı sevgisine şahitlik ettik. Resmi rakam olarak 120 bin kişinin katıldığı bir toplu açılışı gerçekleştirmiş olduk.

AK Parti teşkilatlarımızın tüm kademelerinde görev yapmış, davamıza emek vermiş kardeşlerime takdir ve teşekkürlerimi ifade ediyorum.

Şanlıurfa'nın bizim gönlümüzde farklı bir yeri vardır. Burası Hz. İbrahim'in mübarek ayaklarının değdiği topraklardır. Burası nice evliyaya gönül sultanına vatan olmuş mübarek bir beldedir. Bu şehir tarihi kahramanlık destanlarıyla ilmek ilmek dokunmuş bir yerdir. Burası sadece seçim sandığı ufukta belirince hatırlanan bir şehir olamaz. Urfa'yı anlamak demek, bu şehre değer vermek, meftun olmak, tarihiyle, tüm güzellikleriyle bu şehri sevmek demektir.

"İktidara giden yolu benim dili dualı Urfalı kardeşlerimin yerine Londra'da arayanlar..."

İktidara giden yolu benim dili dualı Urfalı kardeşlerimin yerine Londra'da arayanlar bu şehrin temsil ettiği manayı anlayamaz. Türkiye'nin kendi ekonomi programına kafa yormak yerine ithal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar bu ülkenin geleceğine ışık tutamaz. Kasetle getirildikleri koltukları korumak için her yolu mübah görenler Urfa'nın mücadele ruhunu kavrayamaz. Ülkesini yabancılara şikayet edenler vatan sevgisini yüreğinde hissedebilir mi?

Biz Bay Kemal'in CHP'si gibi seçim yaklaşınca proje açıklayıp, seçim bitince projeyi unutanlardan değiliz. Biz seçim öncesi meydanlarda bedava vaat dağıtıp millet yetkiyi verince sözlerinin üzerine yatanlardan değiliz. Biz proje açıkladığımızda peşine düşeriz. Biz temel atar, o temeli takip eder, sonra da gider açılışını yaparız.

Pamuk ve ayçiçek üreticilerine destek açıklaması

Bir müjde de pamuk ve ayçiçek üreticilerimize verelim. Pamuk üreticilerimizin mazot ve gübre desteğini dekarda 76 liradan yüzde 257 artışla 271 liraya çıkarıyoruz. Küresel fiyatlardaki gelişmeleri dikkate alarak pamuk üreticilerimize kg başına düşen fark ödemesi desteğini 1 lira 10 kuruştan 1 lira 60 kuruşa yükseltiyoruz. Ayçiçekte desteği dekar başına 109 lira, fark ödemesini de kilogramda 70 kuruş seviyesine yükseltiyoruz. Sen üret yeter anlayışıyla çiftçilerimiz desteklemeye devam edeceğiz. Açıkladığımız fiyatların hayırlı olmasını diliyorum.

Bir ay sonra tarihimizin dönüm noktalarından olan 2023 senesine giriyoruz. 2023'te bunun yanı sıra pek çok ilki de yaşayacağız. Yıllardır büyük bir sabırla sürdürdüğümüz kritik projeleri 2023'te hayata geçirmeyi planlıyoruz. Ülkemizin yerli ve milli otomobili Togg'u yılın ilk çeyreğinin ardından yollarda görmeye başlıyoruz.

Enflasyonun yakında hızla aşağıya inmesine şahitlik ederek kirli senaryoların yırtılıp atıldığını hep beraber göreceğiz." (Kısa Dalga)

Politika