Erdoğan'ın Babacan'a verdiği söz: Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım…

Erdoğan'ın Babacan'a verdiği söz: Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım…
Gazeteci Mehmet Tezkan aktardı: "Babacan 2011 seçimleri öncesinde Erdoğan’a ben bir daha aday olmayayım demiş. Erdoğan itiraz etmiş. AKP tüzüğüne göre üçüncü dönemi birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım demiş…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, gazetecilerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Toplantıya katılan gazetecilerden halktv.com.tr yazarı Mehmet Tezkan,Babacan'ın AKP'de siyaset yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisine verdiği bir sözü aktardı. Tezkan şunları yazdı:


"Babacan 2011 seçimleri öncesinde Erdoğan’a ben bir daha aday olmayayım demiş. Erdoğan itiraz etmiş. AKP tüzüğüne göre üçüncü dönemi birlikte dolduruyoruz. Sen ticarete dönersin ben vakıf işleriyle uğraşırım demiş…

Demiş mi demiş…. Babacan sonra işler değişti diyor; güç zehirlenmesi oldu… Biz demeyi bıraktı ben demeye başladı. İstişarenin yerini talimat aldı.

(Yazının sonunda bir parantez açayım. Kimse 2014 yılında başbakanlığı ve AKP genel başkanlığını bıraktı, kurala uydu demesin. Fiilen hiçbir gün, hiçbir saat, hiçbir dakika bırakmadı. Bu ayrı ve önemli bir yazı konusu. Parantez kapandı)

Babacan’la aynı görüşteyim. Türkiye’nin en büyük sorunu güç zehirlenmesi…"

Yazının tamamı

Gündem