Eren Erdem: Oğan MHP Genel Başkanı olmayı hedefliyor... Ya tercih etmiştir ya mahkum olmuştur, bunu bilemiyiz

Eren Erdem: Oğan MHP Genel Başkanı olmayı hedefliyor... Ya tercih etmiştir ya mahkum olmuştur, bunu bilemiyiz

CHP'li Eren Erdem, Sinan Oğan için "Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı olmayı tercih etti. Yani bu istikamete girmeyi tercih etti. En kötü ihtimalde altı ay içerisinde bir yıl içerisinde MHP’den yeni bir parti çıkarma çabası içerisine girecektir ve MHP’de bir taban kırılmasına yol açacak hamleler gerçekleştirecektir” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Üyesi Eren Erdem, TELE1'de Gökmen Karadağ’ın sunduğu Açıkça programına konuk oldu.

Erdem, Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın ikinci turda AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verme sebebini MHP Genel Başkanlığı hedeflediğini öne sürerek açıkladı.

"Ya tercih etmiştir ya mahkum olmuştur"

Erdem konuyla ilgili şunları söyledi:

"Sinan Oğan’ın bu tutumunda ne etkili olmuş olabilir? Benim siyaset kulislerinde ya da bu işin çok yoğun tartışıldığı alanlarda sizin söylediğiniz seçeneğin yani Aliyev’in etkili olduğu yönünde ciddi görüşler dinliyorum. İkincisi; Sinan Oğan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı olmayı tercih etti. Yani bu istikamete girmeyi tercih etti. Bu artık kaçınılmaz bir durumdur Milliyetçi Hareket Partisi açısından. Tek başına çıkıp bu düzeyde bir oy almış – her ne kadar kendi seçmeni olmasa da- Milliyetçi Hareket Partisi tabanı açısından şu atmosfer üzerinden ciddi takdir toplayacaktır. En kötü ihtimalde altı ay içerisinde bir yıl içerisinde MHP’den yeni bir parti çıkarma çabası içerisine girecektir ve MHP’de bir taban kırılmasına yol açacak hamleler gerçekleştirecektir. Başka seçeneği yoktur Sinan Oğan’ın. Siyaset yapabileceği taban burasıdır. Siyasette bu alanı kendisi tercih etmiştir ya da buna mahkum olmuştur. Bunu bilemeyiz." (Kısa Dalga)