'Esenyurt'ta adam öldürmenin tarifesi 1 milyon TL'

'Esenyurt'ta adam öldürmenin tarifesi 1 milyon TL'
Master Haber'de köşe yazan iş insanı Ömer Ekinci "Esenyurt'ta adam öldürmenin tarifesi!" çarpıcı bir iddiayı köşesine taşıdı.

Master Haber'deki köşesinde Ömer Ekinci çarpıcı iddialar içeren bir köşe yazdı. Ekinci'ni köşesinde bindiği taksinin şöförüyle olan diyaloğunu aktardı.

Ekinci tüyler ürperten diyaloğunda Esenyurt'ta adam öldürmenin tarifesinin 1 milyon lira olduğunu, şöförün kendisine söylediğini aktardı.

Ekinci "Esenyurt'ta adam öldürmenin tarifesi!" başlık yazısında şunları kaydetti:

"Taksiye bindim. Esenyurt’un bir durağının logosu vardı üzerinde. Konu da doğal olarak son yıllarda suçla çok fazla anılan Esenyurt’a geldi.

Biraz konuştuktan sonra kanımı donduran o diyaloglara girdi uzun yıllardır o bölgede çalışan taksici arkadaş.

“Şu anda bizim orada (Esenyurt) adam öldürmenin tarifesi bir milyon TL”

Nasıl yani dedim. “Nasılı var mı, veriyorsun bir milyon TL’yi, sonra da kişiyi gösteriyorsun. Yakalanıyor, ‘bana küfür etti, anneme küfür etti, kız kardeşime sarkıntılık etti’ diyor ve birkaç yıl yatıp çıkıyor. Bu hizmetin bedeli bir milyon TL. Esenyurt’a gel, orada gençler eski filmlerdeki amele pazarında inşaat işi bekleyen ameleler gibi ‘iş yok mu’ diyerek dolaşıyor.”

Konu çok çarpıcı. Çok net. O yüzden uzunca bir girizgah yazmadım. Hem hukuk sistemimizin, hem de içişleri teşkilatımızın, emniyet güçlerimizin işi çok zor. Yükü çok ağır. Türkiye çok hızlı bir nüfus artışı ve göç dalgasıyla karşılaşıp kontrolü zor bir hale geldi.

Bu sadece İstanbul’a özgü bir durum değil. Dünyanın bütün metropollerinde benzer durumlar var." (Kısa Dalga)