Eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, Ümit Özdağ'ı 'ihanet'le suçladı: 'Türkçü maskeyle Türkiye'ye saldırıyorlar'

Eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, Ümit Özdağ'ı 'ihanet'le suçladı: 'Türkçü maskeyle Türkiye'ye saldırıyorlar'
Eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, Yeni Şafak'taki köşesinde Türkiye'deki yabancı öğrencilere karşı çıkan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı 'ihanet'le suçladı. Ünal, "Çok açık ki, Ümit Özdağ ve tayfası, Türkçü, milliyetçi, ırkçı maskeyle Türkiye’nin en büyük rekabet alanlarına, Türkiye’ye, hem de Türkiye’nin rakipleri adına saldırıyorlar. Bunun adı ihanettir." ifadelerini kullandı.

Eski AKP Milletvekili Aydın Ünal, hükümete yakın Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde Türkiye'de eğitim gören yabancı öğrencilere değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı da olan Aydın Ünal, yazısında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ı hedef aldı ve onu ihanetle suçladı:

"Çok açık ki, Ümit Özdağ ve tayfası, Türkçü, milliyetçi, ırkçı maskeyle Türkiye’nin en büyük rekabet alanlarına, Türkiye’ye, hem de Türkiye’nin rakipleri adına saldırıyorlar. Bunun adı ihanettir."

‘Ümit Özdağ eliyle yürütülen yabancı düşmanlığı ve yabancı öğrenci düşmanlığı boşuna değil’

Türkiye’nin yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği yedinci ülke olduğunu aktaran Aydın Ünal, yazısını şöyle sürdürdü:

"Türkiye’nin 7 milyonluk uluslararası öğrenci pastasından pay alması, hatta ilk 10 ülke arasına girerek, ABD, İngiltere, Fransa gibi ülkelerle rekabet eder konuma ulaşması elbette birilerini rahatsız ediyor. Türkiye’de son yıllarda Ümit Özdağ ve Zafer Partisi eliyle yürütülen yabancı düşmanlığı ve yabancı öğrenci düşmanlığı boşuna değil."

‘Öğrencilere 'sakın gelmeyin', 'sizi kovarız' gibi mesajlar yazıyorlar’

Türkiye’de eğitim görmek için yıllık ortalama 160 bin öğrencinin başvuru yaptığını, ancak bu rakamın, ırkçı söylem ve saldırılar nedeniyle 2023’de 118 bin, 2024’de 121 bine düştüğünü söyleyen Yeni Şafak yazarı Ünal, "O kadar ki, başvuru yapacak öğrencilerin soru sorduğu portala Ümit Özdağ tayfası örgütlü olarak giriyor, Türkiye’de eğitim görmeyi planlayan öğrencilere 'sakın gelmeyin', 'sizi kovarız' gibi mesajlar yazıyorlar" iddiasında bulundu.

"Ümit Özdağ’ın kışkırttığı ve Türk kızlarına da çirkin bir iftira olan Karabük’teki Afrikalı öğrenciler yalanı, Fransa basınında ve Fransa’nın fonladığı Afrika’daki birçok yayında geniş işlenmiş" bilgisini paylaşan Ünal, "Doğrudan ve dolaylı bu kadar faydası olan, Türkiye’nin ABD, İngiltere, Fransa ile rekabet edebildiği yabancı öğrenciler konusunda, içerde yapılan bu kadar saldırı tesadüf olabilir mi? Bu saldırı ve söylemler, Türkçü, milliyetçi, hatta ırkçı olabilir mi?" diye sordu.

Fethullah Gülen’i hatırlattı: Şimdi de Türkçülük maskesine aldanan başka bir saf kitle Türkiye aleyhine çalışıyor

Ünal, "Çok açık ki, Ümit Özdağ ve tayfası, Türkçü, milliyetçi, ırkçı maskeyle Türkiye’nin en büyük rekabet alanlarına, Türkiye’ye, hem de Türkiye’nin rakipleri adına saldırıyorlar. Fetullah Gülen, Müslüman/Dindar maskesiyle arkasına on binlerce safı takarak İsrail ve ABD’nin uşaklığını yapıyordu; şimdi de Türkçülük/milliyetçilik/ırkçılık maskesine aldanan başka bir saf kitle Türkiye aleyhine çalışıyor. Bunun adı ihanettir" değerlendirmesinde bulundu. (Kısa Dalga)

Politika