Eski Pentagon danışmanı Macgregor: Gazze’ye girmeye çalışan ABD-İsrail özel birliği vuruldu

Eski Pentagon danışmanı Macgregor: Gazze’ye girmeye çalışan ABD-İsrail özel birliği vuruldu
ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) eski danışmanı Emekli Albay Douglas Macgregor, ABD ve İsrail özel kuvvetlerinden oluşan bir birliğin, keşif yapmak ve rehineleri kurtarmanın yollarını bulmak için girdiği Gazze Şeridi’nde vurulduğunu belirtti.

Eski Pentagon danışmanı Macgregor, X platformunda yayın yapan gazeteci Tucker Carlson’a verdiği röportajda, Gazze’ye giren ABD ve İsrail özel kuvvetlerinden oluşan birliğin vurulduğunu anlattı.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre Macgregor, “Yaklaşık olarak son 24 saat içinde (röportaj 24 Ekim’de kaydedildi), bizim (Amerikan) ve İsrail özel kuvvetlerinden bazı kişiler keşif yapmak ve rehinelerin kurtarmanın olası yollarını belirlemek için Gazze Şeridi'ne gitti, ancak onları vurdular ve parçalara ayırdılar” dedi.

İsrail’in şu ya da bu şekilde zaferini hayal edemediği gibi, aynı zamanda İran ile savaş riski barındırdığı için çatışmanın ABD için de çok tehlikeli olduğuna dikkat çeken Macgregor, ABD'nin askeri gücünün yakın tarihin en ‘zayıf noktasında’ olduğunu ve bu nedenle büyük çaplı bir çatışmaya müdahale etmeye hazır olmadığını ifade etti.

Daha önce Pentagon Sözcüsü General Patrick Ryder, ABD’li askeri danışmanların ‘planlama’ konularını görüşmek üzere İsrail'de bulunduğunu doğrulamıştı. (Kısa Dalga)

Dünya