Farah Zeynep Abdullah'tan IQ testi yolladığı belediye başkanına dava tepkisi: Kral yine zeka şov

Farah Zeynep Abdullah'tan IQ testi yolladığı belediye başkanına dava tepkisi: Kral yine zeka şov

Adana Kozan Belediye Başkanı Özgan'ın, "Bergen" filminden dolayı oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a açtığı 100 bin liralık tazminat davasının detayları ortaya çıktı.

Bergen filminin ilçede gösterimine izin vermeyen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, sosyal medya hesabından IQ testi paylaşan başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah'a 100 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Özgan'ın oyuncu Farah Zeynep Abdullah'a açtığı davanın detayları ortaya çıktı. Özgan, Abdullah için "Ünümden yararlanmak istiyor" ifadelerini kullandı.

Karar'dan Gülcan Aslan'ın haberine göre, Kazım Özgan'ın daha önce savcılığa yaptığı şikayetin de ciddiye alınmayarak takipsizlik kararı verildiği, Özgan'ın avukatının yaptığı itirazın da reddedildiği öğrenildi. Dosyanın detayında şunlar yer aldı:

"Bulunduğu konum itibari ile ve belediyesine yaptığı fırsat ve hizmetler nedeniyle adı sıkça basında yer almaktadır. Birtakım kötü niyetli kişiler de müvekkilimin bu ününden yararlanmak istemektedir.

Söz konusu suç içerikli paylaşım, görevini layıkıyla yapan müvekkilimi konumu ve sıfatı nedeni ile kullanmak ve filmin gişesini artırmak amacı ile, kötü niyetli bir şekilde yapılmıştı"

"Kral yine zeka şov"

Dosya detaylarının yer aldığı haberi sosyal medya hesabında paylaşan Abdullah, "Kral yine zeka şov" ifadelerini kullandı