Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti'nin 'CHP ile iş birliği yapmama' kararına tepki gösterdi

Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti'nin 'CHP ile iş birliği yapmama' kararına tepki gösterdi
İYİ Parti'den istifa eden Faruk Köylüoğlu, partisinin CHP ile seçim iş birliği yapmamasına "Küçük olsun bizim olsun mantıksızlığıyla partiyi yalnızlaştırmaya çalışanlar ne anlar doğru yoldan..." diyerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yerel seçimlerde iş birliği teklifini değerlendirecek olan İYİ Parti'de bugün yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısından CHP’nin iş birliği teklifine 'hayır' kararı çıktı. Yapılan gizli oylamada, 14 'evet'e karşın 35 'hayır' oyu kullanıldı.

'Ne anlar işbirliğinden uzlaşıdan ülküden doğru yoldan particilikten'

İYİ Parti’nin seçimlere 81 ilde kendi adayıyla girme kararına karşı çıktığı için görevinden istifa eden eski Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu'nda (GİK) CHP ile iş birliğinin reddedilmesine tepki gösterdi.

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi olan Köylüoğlu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Teşkilat ve seçmeninden kopuk sadece “özü başına” siyaset yapan tuzu kuru egosantrikler, küçük olsun bizim olsun mantıksızlığıyla partiyi yalnızlaştırmaya çalışanlar ne anlar işbirliğinden uzlaşıdan ülküden doğru yoldan particilikten."

Ne olmuştu?

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu, yerel seçimlerde Ankara için işbirliği yapılması gerektiği görüşü parti yönetiminin kararıyla çeliştiği için il başkanlığı görevinden 7 Ekim’de istifa etti.

(Kısa Dalga)

Politika