Fatih Altaylı yazdı: İYİ Parti dağılma sürecine girdi

Fatih Altaylı yazdı: İYİ Parti dağılma sürecine girdi
İYİ Parti'nin dağılma sürecine girdiğini yazan gazeteci Fatih Altaylı, “Belli ki, İYİ Parti’de yerel seçimi AK Parti’ye hediye etmek isteyenlerle, istemeyenler arasında bir savaş var” dedi.

İYİ Parti'nin dağılma sürecine girdiği iddiasında bulunan Fatih Altaylı, "Partinin önemli isimlerinin peş peşe istifaları ile parti sarsılıyor, dağılıyor" diye yazdı.

Sedat Aksakallı konuştu

İYİ Parti içindeki tartışmaların odağında oturan ve partinin parçalanma sürecinin sorumlusu olarak gösterilen Sedat Aksakallı’nın kendisini tehdit ettiğini söyleyen partinin eski Ankara İl Başkanı ve yine eski genel sekreter yardımcısı Uğurhan Tiryaki, Altaylı’ya şu açıklamalarda bulundu:

'Bahsi geçen il başkanı benim'

“Fatih Bey, siz adımı vermediniz ama bahsi geçen il başkanı benim. Sedat Aksakallı’ın tehdit ettiği il başkanı benden başkası değil. Kendisi beni arayarak bazı milletvekillerinin ofisime gelmesinden genel başkanın rahatsızlık duyduğunu, bu yüzden partiden hemen istifa etmemin genel başkan tarafından istendiğini söyledi ve istifa etmemem halinde bunun sonuçlarına katlanmam gerektiğini üzerine basa basa belirterek beni tehdit etti.

'Suç dedikleri birkaç partilinin bir araya gelmesi'

“Suç dedikleri birkaç partilinin bir araya gelmesi. Uğur Poyraz, Ümit Dikbayır gibi bu partinin temel direği diyebileceğimiz abilerimin iş yerime çay kahve içmeye gelmesinin partiye ne zararı var? 32 yaşında bir eski il başkanından mı korkuyorlar? Şimdi Bahadır Erdem’in istifası ile ben GİK üyesi olmaya hak kazandım. Ne olacak şimdi!”

'AK Parti yanlıları şimdilik de olsa önde'

“Benim gördüğüm ise şu: İYİ Parti’de yerel seçimlerde en azından bazı illerde işbirliği yapılmasından yana olanlara yönelik bir yıldırma politikası var” diyen Altaylı, “Belli ki, İYİ Parti’de yerel seçimi AK Parti’ye hediye etmek isteyenlerle, istemeyenler arasında bir savaş var. Ve galiba AK Parti yanlıları şimdilik de olsa önde” diye yazdı. (Kısa Dalga)