Fenerbahçe'den hakem tepkisi: 'Sokak kavgası mı futbol maçı mı?'

Fenerbahçe'den hakem tepkisi: 'Sokak kavgası mı futbol maçı mı?'
Fenerbahçe, Adana Demirspor maçının ardından yaptığı açıklamayla karşılaşmanın hakemlerine ve VAR’a sert tepki gösterdi. Maçın 73. dakikasında yaşanan pozisyonu paylaşan sarı lacivertli kulüp, ”Sokak kavgası mı, futbol maçı mı?” başlıklı yazıda, VAR’ın pozisyonlarda devreye girmemesini eleştirdi.

Fenerbahçe, Pazar Günü oynanan Adana Demirspor maçının hakemi Halil Umut Meler ve TFF'yi hedef alan bir açıklama yayınladı. Karşılaşmadaki tartışmalı hakem kararları eleştirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

SOKAK KAVGASI MI FUTBOL MAÇI MI?

"Dün, Adana Demirspor ile deplasmanda oynadığımız maçın 73. dakikasında rakip futbolcu Rodrigues’in, oyuncumuz Oosterwolde’ye karşı yaptığı hareket sonrasında yine garip bir hakem kararına maruz kaldık.

Son olarak dünkü pozisyondan hareketle oynadığımız maçlardaki hakem kararlarının, hatalı tanımının çok ötesinde olmasını sorgulamamız normal değil mi?

Maçın hakeminin pozisyonu göremediğini, yan hakemin de göremediğini ve hatta 4. hakemin de göremediğini bir şekilde kabul etsek dahi

VAR’ın devreye girerek bu kararı düzeltmek yönünde hiçbir adım atmamasını nasıl karşılamalıyız?

Giderek artan ve tamamen lig yarışını etkileyen bu yanlış kararların maç maç yoğunlaşmasının sorumluluğunu alacak bir kurum ya da kişi var mıdır?

Bu durum daha ne kadar normalleştirilecektir?

Durumun daha net anlaşılması için;

Türk futbolu adına konuşan, yazan, çizen, izleyen ve GÖREBİLEN taraflı tarafsız herkesin ortak noktada buluştuğu pozisyona dair yorumları,

“GÖRMEYENLERİN” bilgi ve dikkatine sunuyoruz."
(Kısa Dalga)