Fenomenler soruşturmasında yeni halka: Vergi müfettişi de gözaltında

Fenomenler soruşturmasında yeni halka: Vergi müfettişi de gözaltında
Sosyal medya fenomeni Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in 52 kişiyle birlikte gözaltına alındığı soruşturmada soruşturmada görevli vergi müfettişi de gözaltına alındı.

Kısa Dalga - Sosyal medya fenomeni Neslihan Güngen ve eşi İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu 54 kişinin gözaltına alındığı soruşturma kapsamında bir vergi müfettişi de gözaltına alındı.

Hürriyet'te yer alan habere göre CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ şunları dedi:

"Neslihan Güngen ve İnanç Güngen, dün onların da aralarında bulunduğu 54 kişi yakalanmıştı, gözaltına alınmıştı.

Dün akşam saatlerinde önemli bir gelişme yaşandı. 1,5 milyar liralık Güngen ailesinin şirketlerine ait para trafiğinde, soruşturmayı yürüten Mali Şube Müdürlüğü ekipleri hayatın olağan akışına ters olarak yorumluyordu. Peki burada bir kara para açıklaması mı vardı? İşte bunu soruşturmakla görevli vergi müfettişinin de özellikle Neslihan Güngen ile kayıt dışı görüşmeler yaptığı, buluşmalar yaptığı tespit edildi.

Ve bu anlamda da bu olayı soruşturmak görevli vergi müfettişi de dün akşam saatleri itibari ile gözaltına alındı. Mali Şube Müdürlüğü ekipleri vergi müfettişini incelemeye aldı. Bu kişinin tatil bölgesinde olduğu tespit edildi ve otel odasına döndüğü an itibari ile bu konuyu soruşturmakla görevli vergi müfettişi yakalandı. Ve soruşturmada yeni bir halkaya da geçilmiş oldu.

Peki gizli görüşmeler yapması neyi ifade eder? Bu Güngen çiftinin 1,5 milyar liralık para trafiğinin olduğu şirketler var ya, o şirketlerin eşi İnanç Güngen'in üzerine olduğu tespit edilmiş. Dolayısıyla vergi müfettişinin Neslihan Güngen'le oturup konuşacak bir şey yok. Konuşacaksa İnanç Güngen ile konuşmalı."

(Haber Merkezi)

Gündem