Ferit Şenyaşar: Erdoğan Urfa’ya geldi ama bu konuda açıklama yapmadı

Ferit Şenyaşar: Erdoğan Urfa’ya geldi ama bu konuda açıklama yapmadı
Annesiyle birlikte Urfa Adliyesi önünde 637 gündür nöbet eylemini sürdüren Ferit Şenyaşar, “İktidara talip olanlar, bu anneyi görmeden halk içine çıkamayacaklar” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde sürdürdüğü Adalet Nöbeti bugün 637. gününde.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, annesi ile birlikte adliye önünde nöbeti sürdüren Ferit Şenyaşar, şu açıklamayı yaptı:

“Adalet için başlattığımız nöbetimiz 637 gündür devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan Urfa’ya geldi ama bu annenin nöbetinden, mücadelesinden haberdar olmasına rağmen bu konuda olumlu ya da olumsuz bir açıklama yapmadı. Ülke yönetimine talip olanlar, bu annenin mücadelesini görmek zorundadır. Annenin talebi, adalettir. Bütün kainat adalet üzerine kurulmuştur. Biz de adalet sağlanıncaya kadar adalet sarayının önünden ayrılmayacağız. İktidara talip olanlar, bu anneyi görmeden halk içine çıkamayacaklar” dedi.

Gündem