Flört talebini reddeden kadına milyon dolarlık tazminat davası açtı

Flört talebini reddeden kadına milyon dolarlık tazminat davası açtı

Singapur'da bir erkek, kendisini arkadaş olarak gördüğünü söyleyen kadına 3 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Singapur'da yaşayan K. Kawshigan'ın, flört talebini reddederek duygusal travma geçirmesine neden olan Nora Tan'a 7 Temmuz'da açtığı davanın ön duruşması 9 Şubat'ta görülecek. Independent Türkçe'nin Straits Times'tan aktardığına göre Kawshigan, Tan'ın kendisini reddetmesiyle travma yaşadığını ve depresyona girdiğini öne sürdü.

Tan ve Kawshigan, 2016'da tanışıp arkadaş oldu. Kawshigan, Eylül 2020'de Tan'la görüşerek kendisiyle sevgili olmak istediğini söyledi. Tan bunu reddederek, Kawshigan'ı sadece arkadaş olarak gördüğünü ifade etti. Aldığı olumsuz yanıtın ardından Kawshigan, ısrarlı şekilde taleplerini yineledi ve kabul etmemesi halinde Tan'ı, itibarını zedeleyecek bir tazminat davası açmakla tehdit etti.

Tan, Kawshigan'la birlikte terapiye katılmaya başladı. Fakat Tan, bir buçuk yılın ardından terapiyi bıraktığında Kawshigan yeniden kendisini tehdit etmeye başladı.

Tan, adama karşı geçen yıl nisanda taciz suçlamasıyla şikayette bulundu. Bunun üzerine Kawshigan da temmuzda Tan'a karşı Yüksek Mahkeme'de tazminat davası açtı.

Kawshigan, yaşadığı travma yüzünden iş hayatına odaklanamadığını, gelirinin düştüğünü ve masraflı terapiyle rehabilitasyon süreçlerinden geçmek zorunda kaldığını öne sürdü. Tan ise hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttığı Kawshigan'a karşı dava açtı.

Ayrıca Kawshigan, ağustosta Tan hakkında 22 bin dolarlık ayrı bir tazminat davası daha başlattı. Bu şikayette Kawshigan, Tan'ın terapi sürecinden çekilerek aralarındaki anlaşmayı ihlal ettiğini savundu. Ancak 28 Ocak'ta görülen duruşmada mahkeme, Kawshigan'ın haksız olduğuna karar verdi. (Kısa Dalga)