Gazeteci Çelik: Müşteri hesabına 10 bin dolar yatırdı, bankada bayram havası

Gazeteci Çelik: Müşteri hesabına 10 bin dolar yatırdı, bankada bayram havası

Gazeteci Murat Çelik, “Özel bir bankanın şubesinde, bir müşteri hesabına 10 bin ABD Doları yatırdı. Şubede bir bayram havası... Personelin bir tek meşale yakıp konfetilerle kutlamadığı kaldı” dedi.

Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik, bankalardaki döviz sıkıntısına dair paylaşımda bulundu.

Hesabından döviz çekmek isteyenlerin 4-5 gün beklemesi gerektiğini belirten Çelik, ayrıca bir özel bankanın, müşterilerinin kredili mevduat hesaplarındaki kredi tutarını 3 bin TL'ye indirdiğini kaydetti.

Gazeteci Çelik’in Twitter’den yaptığı paylaşım şöyle:

“Özel bir bankanın şubesinde, bir müşteri hesabına 10 bin ABD Doları yatırdı. Şubede bir bayram havası... Personelin bir tek meşale yakıp konfetilerle kutlamadığı kaldı.

Nakit döviz çekmek isteyenlerin uzun bir listesi vardı gişe memurunun önünde. Şubeye günlük sadece 10 bin USD geliyormuş merkezden. Hesabından döviz çekmek isteyenlere 4 - 5 gün önceden arayıp yazdırmaları öneriliyor.

Buna karşılık bir devlet bankası, her zamanki gibi bir gün önceden haber vermek koşuluyla 50 bin USD'ye kadar ödeme yaptığını söyledi. 50 bin üstü, yine rutin şekilde, genel müdürlük onayıyla ödeniyor.

Bu arada, bir başka büyük (özel) banka, müşterilerinin kredili mevduat hesaplarındaki kredi tutarını 3 bin TL'ye indirdi ve bu rakamla sınırladı. Müşterilere bildirim yapılmadı. Bankayı ararsanız bu bilgiyi alabiliyorsunuz.” (Kısa Dalga)