Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV önünde 25 kişilik saldırı

Gazeteci Levent Gültekin’e Halk TV önünde 25 kişilik saldırı
Halk TV'ye yayına katılmak için giden Gültekin’i program öncesi yolda yürürken 25 kişi saldırıp darp etti. Gültekin, geçen hafta "Alparslan Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, milyonlarca gencin hayatını karartmıştır" dediği için MHP'lilerce hedef gösterilmişti.


Halk TV’de Murat Sabuncu ile birlikte "İki Yorum" programını yapan Levent Gültekin'e Halk TV'ye girişi sırasında yaklaşık 25 kişilik bir grup saldırdı. Gültekin, geçen hafta "Alparslan Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, milyonlarca gencin hayatını karartmıştır" dediği için MHP'lilerce hedef gösterilmişti.

Uğradığın tekmeli yumruklu saldırıyı kendi programında canlı yayında anlatan Gültekin'in yüzünden aldığı darbelerin izleri ekrana yansıdı. Gültekin vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Gültekin, "Devlet bu tür eşkıyalara bir disiplin vermek için vardır ama ne yazık ki izliyor" dedi.

Levent Gültekin'in açıklamaları şöyle:

“Sosyal medyadan çok tehdit aldım. Üç kişi beş kişi değil. Bir partinin genel başkanı yardımcıları düzeyinde... Akıl alır gibi değil. Utanç verici bir durum. Bir iktidar ortağı partisinin genel başkanı yardımcıları kendilerine yöneltilen eleştirilerden dolayı sosyal medya üzerinden tehdit ediyorlar. Tehdidi de boş verelim küfür ediyorlar. Bana hakaret ediyorlar.

Benden önce de birçok aydın, gazeteci tehdit edildiği için hepimiz tedirgin olarak gelerek memleket biraz daha iyi olsun diye kendimizce bir mücadele veriyoruz. Bunun tedirginliği vardı aslında...

Meydanda taksiden indim. Bir tane gençle göz göze geldik. Fark ettim beni takip ediyorlar. Biraz hızlandım. Onlar da hızlandılar. Bu sefer geri döneyim dedim. Ben geri döndüm onlar da geri döndü...

Biraz daha hızlandım, kanala doğru hızla geleyim, kanala 50-100 metre kala bu kez önümden 15-20 kişi, sokağın dört köşesinden aynı anda saldırdı. O anda başladılar vurmaya... Muhtemelen bu 25 kişi kendisine delikanlı diyerek dolaşıyordur ortalıkta. Ben onların yerinde olsam utanırım yaptıklarından. Bir kişiye 25 kişi saldırmak ancak eşkıyalıktır.  Bu kendilerine yakışacak en hafif bir tabir varsa eşkıyalık olarak tanımlarım ben onu. Çünkü tekrar ediyorum, hakaret etmedim, küfür etmedim, yaptıklarının yanlış olduğunu söyledim.”

Türkeş ile ilgili sözleri

Gültekin, geçen hafta katıldığı bir programda MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş için "Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz ülkeyi herkesten daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla, milyonlarca gencin hayatını karartmıştır" ifadelerini kullanmış ve ardındanMHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın tarafından sert bir şekilde eleştirilerek hedef gösterilmişti.