Gazze'deki Şifa Hastanesi yine hedef alındı, bebekler yenidoğan ünitelerinden çıkarıldı

Gazze'deki Şifa Hastanesi yine hedef alındı, bebekler yenidoğan ünitelerinden çıkarıldı
Gazze'de daha önce de vurulan Şifa Hastanesi bu akşam saatlerinde İsrail güçleri tarafından yine hedef alınırken, Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgilerde yenidoğan ünitesindeki bebeklerin küvözlerinden çıkarıldığı ifade edildi.

7 Ekim'den bu yana süren İsrail-Filistin çatışmalarında, dünya kamuoyu hastane ve sivillerin gözetilmesi uyarıları yaparken, İsrail'in hastaneye yönelik saldırısı sürüyor.

İsrail ordusu, tüm uyarılara karşın abluka altındaki Gazze Şeridi'nde karadan kuşattığı Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesini hedef aldı.

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan görüntülere göre, İsrail ordusu, yakıt tedarik edilememesi nedeniyle alarm durumundaki Şifa Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesini vurdu.

41b8ffbb-caed-48d2-b078-f18832173e69.jpeg

Independent Türkçe'nin yer verdiğ bilgilere göre; görüntülerdeki doktorların bölgedeki patlama nedeniyle tozdan nefes almakta zorlandığı dikkati çekti.

Doktorlar, saldırılar ve yakıt eksikliği nedeniyle daha önceden hastane içinde yerleri değiştirilen yoğun bakım hastalarının yeniden başka bir alana tahliye edildiği bilgisini paylaştı.

Yenidoğan servisindeki bebekler kuvözden çıkarıldıktan sonra yaşamını yitirdi

Şifa Hastanesi'ndeki yenidoğan bölümünde kuvözlerinden çıkarılan 30'dan fazla bebek hastane personeli ve gönüllü sivillerin kucaklarında daha güvenli ve uygun bir yere nakledildi.

Doktorların bebekleri taşırken geçtiği hastane koridorlarının yaralıların bulunduğu hasta yataklarıyla dolu olduğu ve aynı koridorlarda, evleri bombalandığı için yerinden edilen ve hastaneye sığınan sivillerin de yaşadığı görüldü.

Bu vahim duruma dair konuşan Filistinli bir doktor, bebekleri taşıdıkları alanın özellikle prematüreler için uygun olmadığını vurguladı.

Bebeklerin normalde kuvözde kalması gerektiğini belirten doktorlar, "bugüne kadar üç bebeğin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle öldüğünü" ifade etti. (Kısa Dalga)