Gelecek Partili Üstün: Şentop gibi sonradan gelenler Ak Parti’de fitne çıkardı

Gelecek Partili Üstün: Şentop gibi sonradan gelenler Ak Parti’de fitne çıkardı

Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün, katıldığı programda AKP'ye sonradan gelenlerin tutunabilmek için 'fitne çıkardıklarını' iddia ederek “Yazık ettiler. Ak Parti’ye yazık ettiler, ülkeye de yazık ettiler. Ama buna da teşne olan, buna yol veren de Sayın Erdoğan’dı" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Ankara Masası canlı yayınında Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik’in konuğu oldu.

Üstün, programda şöyle konuştu:

"Biz bir restorasyon dönemi başlatalım dedik Ak parti olarak Ak Parti’de yönetime geldiğimizde. Her şey eskir bina eskir fikirler eskir, yeni fikirlere ihtiyaç duyulur. Restorasyon yapalım dediğimizde buna şiddetle karşı çıktılar. Eskiyen bir şey mi var neyi restore edeceksin dediler. Yani her şeyden nem alan hele hele dışarıdan gelmiş devşirme tipler var.

Ak Parti’de tabanları olmayınca adam Ak Parti’de tutunmak istiyor. İsim vermeyelim. Daha önce Sayın Erdoğan’a Karun diyenler sayın Erdoğan’a Kızılay’sa seni paçandan asacağım diyenler vesaire bunlar dışarıdan gelmiş veya jöleli bir takım danışmanlar bunların tutunması lazım Ak Parti’de. Benimle nasıl rekabet edecek? Fitne çıkararak rekabet edebilir veya şimdi işte Meclis’in başında bulunan muhterem.

2011’de milletvekili olması için telefon açan benim o zaman davetler yapılmıştı. Bizim odamızda formu doldurduk. Ama şimdi dışarıdan gelmiş bir insan. Onu ona katacak, bunu buna katacak. Olmayan şeyleri sayın Erdoğan’a götürecek, bir şey varmış gibi ve böylesi bir fitne ortamından kendilerine zemin oluşturacaklar.”

Yazık ettiler. Ak Parti’ye yazık ettiler, ülkeye de yazık ettiler. Ama buna da teşne olan, buna yol veren de Sayın Erdoğan’dı. Biz kurumsallaştırmak istedik partiyi de devleti de O buna müsaade etmedi. Biz siyasetçinin ahlaklı olmasını istedik. Sayın Erdoğan ve arkadaşları siyasetçinin ahlaklı olmasını istemedi."