Gelecek yılın rengi: Şeftali tüyü

Gelecek yılın rengi: Şeftali tüyü
Dünyada renk otoritesi olan ve standartları belirleyen Pantone Color Institute, 2024 yılının renginin Peach Fuzz (Şeftali tüyü) olduğunu açıkladı.

Küresel çapta renk standardını belirleyen Pantone Renk Enstitüsü, Her yıl aralık ayında gelecek yılın trend rengini açıklıyor

Şeftali tüyü (Peach Fuzz) rengini, her şeyi kapsayan ruhu zihni, bedeni ve ruhu zenginleştiren kadifemsi yumuşak şeftali tonu olarak tanımladı.

bhg-pantone-coty-peach-fuzz-8411957-e8e94a15cd904668bd43b5651a38cf7f.webp

Pantone ayrıca 2024 yılının rengini, şefkat ve empati mesajı ileten, besleyici, rahat duyarlılığı insanları bir araya getiren ve dokunma hissi uyandıran bir renk olarak nitelendirdi.

ffbe98-color-shades.webp

Nlife'ın yer verdiği bilgilere göre; Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, "Yakınlık ve bağlantıya olan doğuştan gelen özlemimizi yansıtan bir renk tonu ararken, sıcaklık ve modern zarafetle ışıldayan bir renk seçtik. Şefkatle yankılanan, dokunsal bir kucaklama sunan ve gençlerle zamansızlar arasında zahmetsizce köprü kuran bir renk tonu" sözlerini sarf etti.

peach-fuzz-pantone-colour-of-the-year-2024-herojpg.webp

Pantone Renk Enstitüsü başkan yardımcısı Laurie Pressman ise rengin topluluk olarak bir araya gelmeyi temsil etmesi gerektiğini söyledi.

Pantone, geçen yılın tercihi Viva Magenta rengini; "kökleri doğadan gelen, kısıtlama olmadan deneyi ve kendini ifade etmeyi teşvik eden incelikli koyu kırmızı" olarak tanımlanmıştı. (Kısa Dalga)

Kültür Sanat