Gezi Davası tutuklusu Tayfun Kahraman'ın kızı Vera'dan mektup: Baba, çok özledim, kâğıt da bitti, lütfen gel artık

Gezi Davası tutuklusu Tayfun Kahraman'ın kızı Vera'dan mektup: Baba, çok özledim, kâğıt da bitti, lütfen gel artık
Gezi davasında 18 yıl hapis cezası alan ve tutuklanan Tayfun Kahraman'ın kızı Vera, babası için mektup yazdı. Vera'nın mektubunda, "Baba ben seninle çok çok çok sevgi doluyum. Baba havalar daha soğuk, yakında kar yağacak mı? Baba biz üşümüyoruz, sen üşüyor musun? Annem çorba yaptı, sen de içer misin? Baba, çok özledim, kâğıt da bitti, lütfen gel artık" dediği görüldü.

Gezi davası 25 Nisan’da görülmüş; mahkeme Can Atalay, Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay ve Mine Özerden hakkında 18 yıl hapis cezasına hükmederek tutuklanmalarına karar vermişti.

Tayfun Kahraman'ın eşi Meriç Demir Kahraman, kızları Vera'nın babasına yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaştı. Meriç Demir Kahraman, paylaşımında, “Bugün haftada 1 kez olan 10 dakikalık telefon görüşmemiz vardı Tayfun Kahraman ile. Bu süre özlemi dindirmeye bile yetmiyor elbette, Vera dedi ki: Baba sana mektup yazacağız, söz! Vera söyledi, ben yazdım; işte yarın postalayacağımız mektup…” ifadeleriyle birlikte mektuba yer verdi.

"Vera’nın babasına kavuşacağı, yargı erkinin birilerinin intikam aparatı olmayacağı bir iklimi yaratmak boynumuzun borcudur"

Meriç Demir Kahraman'ın paylaşımına yanıt veren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Vera’nın babasına, Sevgili Meriç’in eşine kavuşacağı, yargı erkinin birilerinin intikam aparatı olmayacağı bir iklimi yaratmak, yargıyı yeniden bağımsız ve tarafsız kılmak boynumuzun borcudur.

Bunca haksızlığı, hukuksuzluğu görüp ses çıkarmayanları da asla unutmayacağız.”

ktkt.jpg

Gündem