Gigi Hadid, Twitter hesabını kapattı: Nefret ve bağnazlık çukuru

Gigi Hadid, Twitter hesabını kapattı: Nefret ve bağnazlık çukuru
Model Gigi Hadid, "Twitter gittikçe daha fazla nefret ve bağnazlık çukuru haline geliyor. Parçası olmak istediğim bir yer değil" diyerek hesabını kapattı.

Amerikalı model Gigi Hadid, Elon Musk'ın satın aldığı Twitter'daki hesabını kapattığını duyurdu. 27 yaşındaki Hadid Instagram'da yaptığı açıklamada kararına gerekçe olarak sosyal medya platformdaki son gelişmeleri gösterdi.

"Twitter gittikçe daha fazla nefret ve bağnazlık çukuru haline geliyor. Parçası olmak istediğim bir yer değil" diyen Hadid, bu durumun uzun süredir yaşandığını ancak yeni yönetimle arttığını savundu. Hadid, Twitter'daki hayranlarından özür diledi ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada kalamam. Twitter ne kimse için güvenli bir yer ne de zarardan çok yarar sağlayacak bir sosyal platform."

Tesla ve SpaceX CEO'su Musk'ın, Twitter'ı satın almasının ardından platformda yapılacak değişikliklere dair pek çok haber çıktı. Bunlar arasında mavi tikin para karşılığında alınabilmesi ve ücretli video paylaşılması gibi adımlar var. Ayrıca Twitter'ın 7 bin 500 çalışanının yaklaşık yarısının görevine son verildi. (Kaynak: Independent Türkçe)

Magazin