Gönül Yazar'a başarılı ameliyat: Yeniden görmeye başladı

Gönül Yazar'a başarılı ameliyat: Yeniden görmeye başladı

Şarkıcı Gönül Yazar evinde kaza geçirdi. Sol gözü görme yeteneğini kaybeden sanatçının ameliyatla yeniden görmeye başladığı açıklandı.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, TV8'de yayınlanan 2.Sayfa programında ünlü sanatçı Gönül Yazar'ın sol gözünü kaybettiğini duyurdu. Akay daha sonra ise, Yazar'ın ameliyatla düzeldiğini açıkladı.

Akay, “Gönül abla, gece 03.00’te yataktan kalkmış ve halı kayınca duvarın sivri kısmına gözünü çarpmış. Gözleri resmen patlıcan moru oldu. Morluk 16 gün sonra geçti ama sol gözü tamamen kör oldu, sağ gözünde de bulanıklık başlayınca iki ayrı ameliyat oldu” dedi.

'GÖZLERİM PIRLANTA GİBİ OLDU'

Daha sonra, başarılı bir operasyon geçiren 85 yaşındaki sanatçının son durumunu paylaşan Akay, şunları söyledi:

"Ameliyatta bir öne, bir arkaya bir de ortaya olmak üzere gözlerine üç tane tane lens taktılar. Çok pahalı bir ameliyat oldu. 'Eğer gözlerimi kurtarmasalardı ölsem daha iyi' diyerek ağladığında ben de çok duygulandım. Ama çok şükür şimdi çok iyi. Doktorlar iki gözünü de düzeltti, pırlanta gibi görüyor. Telefonla konuştum ve 'gözlerim pırlanta gibi oldu' diyor. Evinde Boğaz'a karşı bir teras var ve 'oradan baktığımda Çamlıca Camii’nin minaresine biri çıksa görürüm' diyor."

Temmuz 2021'de Gönül Yazar'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sanatçının evinde geçirdiği kaza sonucu kaburgalarını kırdığı ve hastanede tedavi gördüğü açıklanmıştı:

"Sevgili dostlarımız; Gönül Hanım ölümcül bir ev kazası geçirdi ve kaburgaları kırıldığından dolayı hastanedeydik. İyileşmeye çalıştığı bu süreçte birisi 'Herkese yazıyorsun, bana neden cevap vermiyorsun?' diyerek sitemde bulundu. Ben yakınıyım ve şu anda yanındayım. Onun bu mesajlara cevap verecek hali olmadığı için yazılarınızı ben cevaplıyorum. Bayram mesajını bile şahıslara değil, herkesi kapsayacak şekilde yazdık. Gönül Hanım sitem sevmez, kendi de sitem yapmaz. Onun isteği üzerine bu yazıyı paylaşıyorum."