Halil Umut Meler'in babası: Oğluma yumruk atıldığını görünce içim cız etti

Halil Umut Meler'in babası: Oğluma yumruk atıldığını görünce içim cız etti
Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın, Rizespor maçı sonrasında saldırdığı Hakem Halil Umut Meler'in babası Bülent Meler, "Televizyondan oğluma yumruk atıldığını görünce içim cız etti." dedi.

Sabah'a konuşan baba Meler, oğlu Halil Umut Meler'e saldırı anlarını televizyonda izlediğini söyledi. Bülent Meler, o anlarda hissettiklerini şöyle anlattı:

"İçim cız etti"

"Maçı televizyondan canlı olarak seyrettim. Televizyondan oğluma yumruk atıldığını görünce yüreğim sızladı. Bir baba ne hissederse ben de onu hissettim. İçim cız etti. Oğluma atılan yumruğun acısını yüreğimde hissettim."

"Durumu iyi, hastaneden çıkınca yüz yüze konuşacağız"

"Olaydan sonra oğlumla da görüştüm. Durumu iyi. Hastane doktoru İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya ile birlikte açıklama yaptı. Açıklamayı ben de takip ettim. Oğlum yarın (çarşamba) hastaneden çıkacak. Hastaneden çıkıp İzmir, Selçuk'a gelecek. O zaman yüz yüze detaylı konuşacağız."

Sosyal medya hesabından oğluna destek çıkan başta devlet yetkilileri olmak üzere herkese teşekkür eden Bülent Meler, "Başta Selçuklu hemşerilerim olmak üzere oğluma ve ailemize sahip çıkan tüm devlet yetkilerine ve spor camiasına şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Babasının isteğiyle hakem olmuş

Hakem Umut Meler, 8 sene önce Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine verdiği bir röportajda, babasının isteği üzerine hakem olduğunu şu sözlerle anlattı:

"Babam kulüp yöneticisiydi. Selçuk Efesspor'da uzun yıllar yöneticilik yaptı. Futbola âşıktı. Uzun yıllar da futbol oynamışlığı vardı. Aynı zamanda hakemliği de takip ediyordu. Çocukluğumdan beri, 'Hakem ol. Daha iyi yaparsın' diyerek bana hakemliği aşıladı. Üniversiteyi kazandıktan sonra bana bıraktı. 'İster hakem ol, ister futbola devam et.' dedi. Ben de babamın sözünü dinledim ve tercihimi hakemlikten yana kullandım. 10 yıldan beri de hakemlik yapıyorum." (Kısa Dalga)

İlgili Haberler
Gündem