HDP, 21 Mart Nevruz Bayramı'nı alanlarda kutlama kararı aldı

HDP,  21 Mart Nevruz Bayramı'nı  alanlarda kutlama kararı aldı
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, geçen yıl pandemi nedeniyle kutlayamadıkları nevruzu bu yıl alanlarda karşılayacaklarını açıkladı.


HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, geçen yıl pandemi nedeniyle kutlayamadıkları 21 Mart Nevruz (Newroz) Bayramı'nı  bu yıl alanlarda karşılayacaklarını açıkladı.

Buldan, bazı siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle ortak basın toplantısı düzenledi. 21 Mart Nevruz kutlamalarıyla ilgili açıklama yapan Buldan, pandemi koşullarını ve halkın sağlığını gözereterek meydanlarda olacaklarını söyledi. Buldan şöyle konuştu:

"2021 Newroz'unun tüm dünya halklarına barışı, özgürlüğü, kardeşliği ve demokrasiyi getirmesini yürekten temenni ediyorum. Dünya halklarının en fazla demokrasiye, özgürlüğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bir süreçte, bir dönemde pandemi koşullarında 2021 Newroz'unu kutlayacağız bu dönem. Geçen sene hastalıktan kaynaklı Newroz'umuzu kutlayamadık ama bu dönem elbette ki pandemi şartlarını da gözeterek, halkımızın sağlığını gözeterek, Orta Doğu halklarının kadim bayramı olan Newroz Bayramı'nı coşkuyla, barışa ve demokrasiye vesile olması temennisiyle kutlayacağız."

 

Gündem